کاربرد ساندویچ ساز | لوازم خانگی ادرویت

کاربرد ساندویچ ساز | لوازم خانگی ادرویت

کاربرد ساندویچ ساز | لوازم خانگی ادرویت

ساندویچ ساز دستگاهی است که به وسیله آن می توان انواع ساندویچ ها را در مدت زمان کوتاهی آماده کرد. این دستگاه شاید به نظر زیاد کارآیی نداشته و وجود آن در آشپزخانه از لحاظ عده ای اضافه هم باشد.

کاربرد ساندویچ ساز

ساندویچ ساز چیست؟

ساندویچ ساز دستگاهی است که به وسیله آن می توان انواع ساندویچ ها را در مدت زمان کوتاهی آماده کرد. این دستگاه شاید به نظر زیاد کارآیی نداشته و وجود آن در آشپزخانه از لحاظ عده ای اضافه هم باشد. ولی در مواقعی که نیاز به درست کردن غذاهای آماده به ویژه در وقت شام است و وقتی برای پختن شام نیست، این وسیله کاربرد دارد.

ساندویچ ساز که نام دیگر آن اسنک ساز است به خصوص برای افرادی که شاغل هستند و می خواهند یک صبحانه و یا شام مختصر آماده کنند و یا افرادی که وقتی برای آشپزی در شب را ندارند، و یا زمان هایی که برای عصرانه نیاز است تا فوری و سریع یک ساندویچ آماده کرد بسیار مفید و کاربردی است.

کاربرد ساندویچ ساز

بیشتر بخوانید: ویژگی های جاروبرقی سطلی

انواع ساندویچ ساز

ساندویچ سازها به دو نوع می باشند. یکی دارای صفحات فوقانی و پایین است و دارای قالب های مربعی شکل است، و ساندویچ های معمولی در ان قرار می گیرد. این مدل از ساندویچ ساز قیمت ارزانی دارد و برای ساندویچ های ساده و معمولی مناسب است.

ولی اگر می خواهید ساندویچی پر از مخلفات، با طعم و طرح دلخواه داشته باشید، مدل های نوع دوم ساندویچ ساز را انتخاب کنید. این ساندویچ ساز که استفاده از آن هم بسیار رایج است، دارای یک پرس در پایین است که به محض اینکه ساندویچ در قالب قرار بگیرد آن را فشرده می کند.

هر کدام از صفحاتی که در این ساندویچ ساز وجود دارد، به هنگام قرار گرفتن ساندویچ، هر کدام از این صفحات باعث پشته شدن صفحات دیگر شده و گاهی صفحه بالا وزن می شود تا ضمن کبابی کردن ساندویچ، آن را فشرده  می کند.

مزایا و  کاربرد ساندویچ ساز

 بهتر است قبل از آن که از ساندویچ ساز استفاده کنید، دستورالعمل استفاده و کاربرد آن را به خوبی مطالعه کرده و از آن اطلاع داشته باشید. استفاده از یک ساندویچ ساز که یک ساندویچ معمولی را به خوبی تهیه و آن را کبابی کند فوق العاده خواهد بود.

شما حتی اگر فقط بخواهید یک ساندویچ پنیر معمولی هم درست کنید، استفاده از نان تست شده در ساندویچ معمولی تان بهتر از یک نان ساده و بدون کبابی بوده و آن را به یک غذای گرم و مطبوع و دلپذیر تبدیل خواهد کرد.

کبابی کردن ساندویچ یکی از کاربردهای این دستگاه می باشد. شما می توانید یک غذای لذیذ از ساندویچ را عرض چند دقیقه آماده کنید.

در واقع استفاده از دستگاه های ساندویچ ساز یک بار مصرف نیستند که بعد از یکبار استفاده، آن را دور بیندازید. شما می توانید با ایده های خلاقانه انواع ساندویچ را در آن درست کرده و از خوردنش لذت ببرید. این دستگاه همینطور نوع بهتر و خوشمزه استفاده از پنیر و نان را به شما ارائه می دهد.

مراحل آماده کردن ساندویچ معمولی یا پنیر با استفاده از ساندویچ ساز

برای استفاده از ساندویچ ساز اول مواد لازم و هر آنچه را که می خواهید در ساندویچ قرار داده را آماده کرده و ساندویچ ساز را روشن کنید. می توانید مواد اضافی و قسمت های برش زده نان که از ساندویچ در آمده را با استفاده از کره پخش کنید.

 در ساندویچ ساز باید موقع گرم شدن بسته باشد، که البته بیشتر مدل ها دارای چراغ نشانگر به رنگ قرمز هستند که به شما می گوید چند دقیقه طول می کشد تا دستگاه گرم شود و به محض گرم شدن سبز شده و به ما نشان می دهند که زمان استفاده از دستگاه فرا رسیده است.

در ساندویچ ساز را باز کنید. اگر در ساندویچ از کره استفاده نکردید، به صورت اختیاری می توانید ظرفی حاوی روغن کم روی صفحات فوقانی و پایین اسپری کنید. بدون آنکه دستتان به صفحات دستگاه لمس شود ساندویچ را بر روی صفحه پایینی ساندویچ ساز قرار دهید.

ساندویچ ساز را ببندید. (اگر در ساندویچ ساز دکمه یا گیره ای برای بستن در جلویی دستگاه بود کافی است فقط دکمه را فشار داده و در بسته می شود).

مدت زمان آماده شدن  یک ساندویچ معمولی با پنیر ۳ الی ۵ دقیقه است. بعد از آن خود به خود چراغ نشانگر روشن شده، که آن موقع در ساندویچ ساز را باز کنید. بعد از آن ساندویچ را با استفاده از یک کفپوش چوبی و یا سیلیکونی از دستگاه جدا کنید.

برای تمیز کردن ساندویچ ساز اول باید برق آن را از پریز بیرون کشیده و بگذارید تا دستگاه خنک شود. بشقاب ها را بیرون کشیده و با یک اسفنج نرم قبل از گذاشتن بشقاب در جای خود آن را پاک کنید.

 ساندویچ ساز

مهترین معیارهای خرید یک ساندویچ ساز

نوع ساندویچ ساز

ساندویچ سازها انواع مختلف دارند که بسته به نیازتان می توانید یکی از این انواع را تهیه کنید. رایج ترین نوع این دستگاه ها که در خانه های ایرانی بیشتر از آن استفاده می شود، صفحاتی دارند که نان تست در آن قرار می گیرد و برای درست کردن انواع ساندویچ و اسنک مناسب است. بعضی از ساندویچ سازها صفحه های گریل هم دارند که امکان گریل کردن گوشت و سبزیجات هم به شما می دهند.

نوع دیگر ساندویچ ساز که بیشتر برای صبحانه درست کردن به کارتان می آید، دستگاه وافل ساز خانگی است که مثل ساندویچ ساز کار می کند ولی شکل صفحات آن متفاوت است. دستگاه وافل ساز دو صفحه دارد که معمولا از جنس تفلون، چدن یا آلومینیوم ساخته می شود و سطح آن به شکل وافل پنجره ای است. وافل انتخاب جذاب و خوشمزه ای برای صبحانه است که با دستگاه وافل ساز به سرعت و به سادگی آماده می شود.

توان مصرفی

یکی از مزایای درست کردن ساندویچ در خانه کاهش هزینه های غذا خوردن در رستوران است. ولی اگر در انتخاب دستگاه ساندویچ سازتان دقت نکنید ممکن است به خاطر مصرف بالای برق هزینه اضافه روی دستتان بگذارند.

محدوده توان مصرفی ساندویچ سازها بین ۶۴۰ وات تا ۱۴۰۰ وات است. به طور کلی برای مصارف خانگی بهتر است ساندویچ سازی انتخاب کنید که توان مصرفی حدود ۷۵۰ وات داشته باشد.

صفحات دستگاه

در مورد صفحات دستگاه باید به چند نکته دقت کنید؛ اول اینکه دستگاهی انتخاب کنید که صفحات نچسب داشته باشد تا به راحتی و بدون نگرانی از چسبیدن مواد غذایی به آن ساندویچ تان را درست کنید؛ دستگاه هایی که صفحات متحرک دارند هم گزینه بهتری هستند چون شست وشوی صفحات به را حتی انجام می شود و دیگر از بابت آسیب دیدن قطعات الکترونیکی دستگاه نگرانی نخواهید داشت.

ظرفیت

بیشتر ساندویچ سازهای موجود در بازار، ظرفیت درست کردن ۲ یا ۴ ساندویچ را دارند. با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان مصرفتان، ساندویچ ساز مناسب خود را تهیه کنید. چون که اگر ظرفیت پائین تر از حد نیاز خود انتخاب کنید فرآیند درست کردن وعده غذایی تان طولانی می شود و مجبور می شوید برای هر وعده غذایی چندین بار از دستگاه استفاده کنید که این مسئله باعث افزایش مصرف برق هم می شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه جاروبرقی سطلی و جارو برقی خوابیده

عایق حرارتی

تقریبا همه ساندویچ سازها در قسمت دسته ها عایق حرارتی دارند. ولی بهتر است عایق حرارتی دستگاهی که می خرید به دسته های آن محدود نشود و تمام دستگاه از این عایق برخوردار باشد تا در فرآیند درست کردن ساندویچ خیالتان از بابت سوختگی راحت شود.

لوازم خانگی ادرویت

نگهداری از ساندویچ ساز

1)بعد از استفاده از دستگاه بلافاصله با پارچه ای نمدار و تمیز دستگاه خود را تمیز کنید.

2)دقت داشته باشید تا صفحات ساندویچ ساز را تمیز کنید و هیچ گونه آلودگی یا خرده نانی به آن ها نچسبیده باشد.

3)اگر این لکه ها و کثیفی ها جدا نشد بهتر است تا کمی روغن بر روی آن ها بریزد و بعد از گذشت مدتی آن ها تمیز کنید.

4)بهتر است تا قبل از استفاده از دستگاه، دستگاه خود را به برق بزنید تا از قبل گرم شود.

5)به هیچ عنوان برای تمیز کردن صفحات دستگاه از سیم ظرف شویی ها و شوینده های نامناسب استفاده نکنید چون که ممکن است به لایه نچسب آن ها آسیب بزند.

6)وجود لکه ها و کثیفی ها باعث می شود تا محیط مناسبی برای رشد میکروب ها و باکتری ها فراهم می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر