مقایسه جاروبرقی سطلی و جارو برقی خوابیده | لوازم خانگی ادرویت

مقایسه جاروبرقی سطلی و جارو برقی خوابیده | لوازم خانگی ادرویت

مقایسه جاروبرقی سطلی و جارو برقی خوابیده | لوازم خانگی ادرویت

توان دستگاه، میزان مصرف برق برای مکش گرد و غبار را نشان می دهد که برای جاروبرقی سطلی حداکثر 1500 و برای جاروبرقی معمولی موشکی، حداکثر 2200 است.

مقایسه جاروبرقی سطلی یا ایستاده و جارو برقی خوابیده یا موشکی

بیشتر بخوانید: علت کم و زیاد شدن دور موتور جارو برقی سطلی

برای مقایسه این دو نوع جاروبرقی بهتر است چند فاکتور را در نظر بگیریم:

1-توان دستگاه

توان دستگاه، میزان مصرف برق برای مکش گرد و غبار را نشان می دهد که برای جاروبرقی سطلی حداکثر 1500 و برای جاروبرقی معمولی موشکی، حداکثر 2200 است.

2-قدرت مکش

توان جاروبرقی با قدرت مکش متفاوت است. قدرت مکش به توانایی وسیله برای جذب گرد و غبار گفته می شود که از توان موتور کمتر است. 

مکش جاروبرقی های سطلی بیشتر از جاروهای خوابیده است . چون فاقد کیسه می باشند دارای ظرفیت بیشتری در مخزن خود برای جمع آوری آشغال می باشند. 

نمونه های صنعتی جاروبرقی سطلی امکان مکش مایعات را هم دارد.

جاروبرقی ایستاده

3-میزان صدا

مورد بعدی میزان صداست. میزان صدا با واحد دسیبل تعریف می شود که بر روی بدنه دستگاه یا در دفترچه راهنما نوشته شده است. هر اندازه مقدار دسیبل بیشتر شود، صدا بیشتر خواهد بود. 

جاروبرقی های سطلی صدای زیادتری نسبت به انواع معمولی دارند.

4-وجود فیلتر هوا

در داخل همه انواع جاروبرقی های جدید، فیلتر هوا تعبیه می شود. در زمان جارو کشیدن، گرد و غبار وارد مخزن می شود ولی آلاینده های معلق در مخزن به راحتی می تواننند از آن خارج شده و وارد هوای خانه شوند و محیط  و هم هوا آلوده می شود و باعث مشکلات تنفسی خواهد شد. 

کار فیلتر هوا جذب آلاینده های معلق است و جلوی ورود مجدد به هوا را می گیرد.

5- داشتن پاکت یا کیسه 

جاروبرقی ها به 2دسته تقسیم می شوند :

1.جاروهای کیسه ای

2.جاروهای مخزنی یا بدون کیسه

تفاوت اصلی این گروه همان طور که از اسمشان پیداست ، در مخزن نگهداری زباله ی آن هاست.

تمامی جاروبرقی های موشکی علاوه بر پاکت دائمی، امکان نصب پاکت یکبار مصرف را دارند. استفاده از کیسه یکبار مصرف بهتر است چون نیازی به شستن آن نیست و مشکل تمیز کردن هرباره کیسه را نخواهید داشت اما هزینه هربار خرید کیسه را باید در نظر گرفتن.

از طرف دیگر جاروبرقی‌های بدون کیسه نیاز به تعویض فیلتر دارند چون فیلتر این نوع جاروبرقی در برابر گردو غبار قدرتمند نیست و در طولانی‌مدت کار آیی خود را از دست می‌دهند که باید هرچند وقت یک ‌بار عمل تمیزکاری یا تعویض فیلترها را انجام داد.

کیسه ها معمولا از جنس پارچه ای ، پلیمری یا کاغذی هستند و هر جارو کیسه مخصوص به خود را دارد.

جاروهای مخزنی یا بدون کیسه

این نوع جاروها برای نگهداری گردوخاک و زباله کیسه و پاکتی ندارند و هر چه توسط موتور مکیده می شود در مخزنی پلاستیکی و شفاف فشرده و جمع می شود. 

نشانگر وضعیت کیسه

یکی دیگر از قابلیت‌های جاروبرقی های جدید این است که هنگامی‌که ظرفیت کیسه جاروبرقی پر شود نشانگر وضعیت کیسه شمارا آگاه می‌کند.

6-اندازه مخزن

اندازه مخزن یکی دیگر از موارد مورد بررسی است. جاروبرقی های سطلی چون کیسه و محلی برای کیسه وجود ندارد مخزن بزرگتری دارند.

نوع نیمه صنعتی برای مثال در مکان های بزرگ همانند نمازخانه، سالن های همایش و…  و نوع صنتعی در کارخانه ها برای جمع آوری مایعات و جامدات و حتی مواد سمی به کار برده شود.

جاروبرقی سطلی

7-اندازه دستگاه

اگر نخواهید دستگاه جاروبرقی در اندازه بزرگی داشته باشید در این صورت جاروبرقی سطلی گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. 

از موارد دیگر می توان گزینه های زیر را نیز مورد بررسی قرار داد.

8-چرخ جارو

چرخ جارو از این نظر مهم است که امکان حرکت آرام و بدون درگیری و افتادن دستگاه را بدهد. تعداد و بزرگی و انعطاف پذیری چرخ ها در گردش و حرکت جاروبرقی بسیار موثر هستند.

9-لوله تلسکوپی

لوله های قابل تنظیم یا تلسکوپی گزینه بسیار مناسبی است که در جاروبرقی های جدید تعبیه شده و هرکسی بنابه قد خود می تواند لوله دستگاه را تنظیم کند و از آسیب دیدگی های مفاصل جلوگیری کند. لوله های بالای دومتر نیز قدرت مکس را کم می کند.

برای این کار لوله های فلزی روی هم می لغزند و در اندازه های از پیش تعریف شده ثابت می شوند. برای آزاد کردن گیره ی تلسکوپی و تغییر اندازه از دکمه ی ساده یا دکمه های استوانه ای استفاده می شود. 

10-طول سیم

اندازه استاندارد برای طول سیم جاروبرقی، ۶ تا ۹ متر است. طول سیم کمتر باعث می شود تا هر بار از پریز برق دیگری برای ادامه جارو زدن استفاده کنیم.

11- لوله خرطومی

لوله خرطومی ساختاری منعطف دارند تا به‌راحتی به چپ و راست، عقب و جلو حرکت کنند این لوله‌ها معمولا پلاستیکی هستند. طول لوله‌ خرطومی در بیشترین حالت، در حدود ۲ متر است و بلندی و کوتاهی غیرمعمول آن باعث سختی در استفاده می شود. به علاوه قدرت مکش دستگاه هم کم می شود.

12- دستگیره

دستگیره مستقیما با کاربر در ارتباط است و شکل و طراحی مناسب با ارگونومی درست، فشار کمتری به دست کاربر وارد می‌سازد.

لوازم خانگی ادرویت

13.کنترل روی دسته

وجود کنترل قدرت موتور و دکمه‌ی خاموش و روشن جارو روی در مدلهای جدیدطراحی شده است. در درستگاه های قدیمی کاربر برای روشن و خاموش کردن از روی بدنه این کار را انجام می دهد.

14.سیم برق و سیم‌ جمع‌ کن

معمولا تمام جاروبرقی‌های خانگی جدید دارای سیم‌جمع‌کن هستند و سیم با فشردن دکمه‌ی پدالی روی بدنه بطور کامل جمع می شود. بلندی کابل برق معمولا بین ۶ تا ۹ متر است.

 

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از جاروبرقی سطلی

15-لوازم جانبی

از جمله لوازم جانبی سرهای اضافی برای جارو کردن کنار دیوارها، درز مبل، پرده، تابلوها و پارکت بوده همچنین برس‌های مخصوص تمیز کردن حیوانات است. 

قیمت و ضمانت و خدمات پس از فروش از موارد مهمی است که برای هر خریدار مهم و حائز اهمیت است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر