طریقه ست کردن لوازم خانگی

طریقه ست کردن لوازم خانگی

لوازم خانگی از جنس استیل، سفید و سیاه در اینجا قرار دارند اما با انتخاب یک رنگ خنثی، به راحتی می توان این موارد را با یکدیگر ترکیب کرد.

طریقه ست کردن لوازم خانگی

طریقه ست کردن لوازم خانگی

بیشتر بخوانید: سوالاتی که قبل از خرید لوازم خانگی باید از خودتان بپرسید؟

آیا ست کردن لوازم ضرورت دارد؟

اگر از خود سوال کرده اید آیا وسایل با مخلوطی از رنگ ها مشکلی ندارند؟ پاسخ کوتاه این است، بله! در مورد هر قانون استثنائاتی  هم وجود دارد، از جمله این قانون و این هنگام مخلوط کردن رنگهایی است که بیش از حد مشابه هستند اما کاملاً با هم مطابقت ندارند. اگرچه ممکن است اطلاعات متناقضی را از یک دوست طراح، در اینترنت بخوانید یا بشنوید، در نهایت طراحی خانه به عهده صاحب خانه است و مخلوط کردن رنگ لوازم خانگی می تواند راهی عالی برای بیان سبک شخصی شما باشد.

ست کردن لوازم آشپزخانه

اگر لوازم از کیفیت فوق العاده ای از یک تولید کننده رده بالا برخوردار باشند، به احتمال زیاد بازدهی بالایی از سرمایه خود خواهید دید. به جای تلاش برای مطابقت با رنگ ها و مارک های اصلی لوازم خانگی در آشپزخانه، خرید تجهیزات کم مصرف را داشته باشید که دارای ویژگی های مورد نیاز و ظاهر مورد علاقه شما باشند.

لوازم خانگی از جنس استیل، سفید و سیاه در اینجا قرار دارند اما با انتخاب یک رنگ خنثی، به راحتی می توان این موارد را با یکدیگر ترکیب کرد. خواه آبی کبالت، قرمزسیب، سبز زمردی، صورتی، بنفش، نارنجی یا زرد را انتخاب کنید، می توانید با موفقیت هر یک از این رنگ ها را با وسایل استیل، سفید یا مشکی خود جفت کنید تا ظاهری کاملاً منحصر به فرد داشته باشید، اما ترکیب رنگ سفید و سفید یا دو سیاه ممکن است احساس عدم تعادل در آشپزخانه شما ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با لوازم خانگی هوشمند و پیشرفته

چه زمانی رنگ مشکی برای لوازم خانگی خود انتخاب کنیم؟

مشکی یکی از رنگ های تیره است که به طور همزمان می توان از آن همراه با رنگ های خنثی و رنگ های تیره دیگر هم استفاده کرد. بسته به این که از این رنگ در چه وسایلی استفاده می کنید می توانید یک دکوراسیون زیبای به وجود بیاورید. 

اگر شرایط زیر را دارید از رنگ مشکی برای ست کردن رنگ لوازم خانگی با دکوراسیون استفاده کنید:

رنگ مشکی یا سیاه یکی از رنگ هایی است که می توانید از آن در لوازم آشپزخانه ای که می خواهید در دید دیگران قرار بگیرند استفاده کنید. وقتی که لوازم آشپزخانه مشکی با کابینت های سفید ترکیب می شوند؛ این لوازم بیشتر به چشم می آیند. توجه داشته باشید که استفاده از این رنگ برای آشپزخانه هایی که دارای فضای کمی هستند و کابینت های زیادی ندارند مناسب نمی باشد.

وقتی که کابینت های شما بسیار تیره است در حالی که وسایل مشکی می توانند در کابینت های سفید بیشتر به چشم بیایند؛ کابینت های چوبی تیره رنگ می توانند ترکیب زیبایی را ایجاد کنند. کابینت های تیره همیشه زیبایی بصری را تا حدی کاهش می دهند؛ اما زمانی که آنها را با لوازم مشکی ترکیب می کنید این مشکل را به راحتی پشت سر خواهید گذاشت.

رنگ سفید برای ست کردن رنگ لوازم 

رنگ سفید برای ست کردن رنگ لوازم

رنگ سفید نسبت به رنگ استیل کمتر استفاده می شود؛ شاید به این خاطر که یخچال سفید کلاسیک که بسیاری از ما با آن بزرگ شده اید؛ امروزه بسیار معمولی به نظر می رسند. با این حال در برخی شرایط استفاده از رنگ سفید برای لوازم خانگی بهترین انتخاب است:

وقتی که رنگ کابینت ها ملایم هستند  آشپزخانه ها می توانند روشن باشند بدون اینکه از کابینت های کاملا سفید استفاده کرده باشید. رنگ های خنثی کم رنگ و کمی تیره تر از سفید؛ فضای خوشایندی را ایجاد می کنند و لوازم سفید به تنظیم رنگ های ظریف کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب رنگ برای لوازم خانگی برقی

انتخاب لوازم خانگی رنگی

در بازار می توانید لوازم خانگی را خریداری کنید که با تنوع رنگ بالایی تولید شده اند. اگر فکر می کنید که آشپزخانه شما به جلوه خاصی نیاز دارد شاید باید این دستگاه ها را مد نظر داشته باشید. 

در صورت داشتن شرایط زیر می توانید از لوازم رنگی در دکوراسیون خود استفاده کنید:

وقتی عاشق جذابیت رستوران ها هستید رنگ های پاستیلی و کف آشپزخانه شطرنجی می تواند یک محیط آشپزخانه جدید و سرگرم کننده را ایجاد کند. یخچال های آبی کمرنگ با دکوراسیون کلاسک الهام گرفته از رستوران ها و غذاخوری ها با ترکیبی از وسایل مدرن می توانید یک طراحی منحصر به فرد را ایحاد کند.

نکاتی در رابطه با ست کردن لوازم آشپزخانه

نکاتی در رابطه با ست کردن لوازم آشپزخانه

1. وسایلی را از سازنده معتبری انتخاب کنید که دارای ویژگی های مورد نظر شما و بازده انرژی مورد نیاز شما باشد.

2. لوازم خود را توسط یک متخصص مجرب و دارای مجوز، نگهداری و تعمیر کنید.

3. با آینه کاری رنگی روی دیوار که همرنگ لوازم شما هستند، ظاهری زیبا به آشپزخانه ی خود بدهید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر