راهنمای استفاده از گوشت کوب برقی

راهنمای استفاده از گوشت کوب برقی

راهنمای استفاده از گوشت کوب برقی

این وسیله را معمولا با نام همزن عمودی و یا همزن میله ای نیز می شناسند. این محصول برای خرد کردن و مخلوط کردن انواع مواد غذایی کاربرد دارد.

راهنمای استفاده از گوشت کوب برقی

راهنمای استفاده از گوشت کوب برقی

این وسیله را معمولا با نام همزن عمودی و یا همزن میله ای نیز می شناسند. این محصول برای خرد کردن و مخلوط کردن انواع مواد غذایی کاربرد دارد. درباره طرز استفاده از گوشت کوب برقی و کارایی های آن باید گفت که گوشت کوب برقی برای پوره کردن هر ماده غذایی که بافت نرم داشته باشد، قابل استفاده می باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین راهنمای تعمیر گوشت کوب برقی

نحوه استفاده از گوشت کوب برقی

نحوه استفاده از گوشت کوب برقی

قبل از روشن کردن گوشت کوب برقی، باید سری مناسب کاری که می‌خواهید انجام دهید را به بدنه گوشت کوب متصل کنید. برای این کار کافی است بسته به مدل دستگاه، سری که به بدنه گوشت کوب متصل است را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و یا دکمه‌های پایین بدنه را فشار داده تا سری آن از بدنه جدا شود. حال می‌توانید سری مورد نیاز خود را به بدنه متصل کنید.

سیم برق گوشت کوب را به پریز بزنید.

مواد خوراکی را داخل لیوان یا پارچ مدرج بریزید. توجه داشته باشید که حداکثر دو سوم از ظرف مدرج پر باشد. بیشتر از این حجم به گوشت کوب برقی فشار وارد می‌کند.

در صورتی که مواد خوراکی سخت و سفت هستند حتما کمی مایعات به آن اضافه کنید تا به موتور گوشت کوب برقی فشار وارد نشود.

هرگز از مواد خوراکی سخت مانند دانه‌های قهوه، تکه‌های یخ، تکه‌های شکلات و غلات خام استفاده نکنید.

موتور برخی از گوشت کوب‌های برقی دارای دو نوع سرعت تند (turbo) و کند می‌باشد. بهتر است که ابتدا با سرعت کند شروع کنید پس از این که مقداری از مواد به حالت پوره در آمد سپس دور تند را استفاده کنید.

گوشت کوب برقی را فقط حدود یک الی دو دقیقه روشن نگه دارید، سپس چند دقیقه استراحت داده و مجدد روشن کنید.

پس از اتمام کار با گوشت کوب برقی حتما آن را از برق خارج کرده، سپس تیغه و سایر قسمت‌ها را تمیز کنید.

اگر نیاز است که گوشت کوب برقی را به منظور پوره کردن داخل ظرف غذای گرم مانند سوپ وارد کنید، دقت داشته باشید که قبل از این کار بگذارید غذا کمی خنک شود و سپس گوشت کوب را داخل ظرف فرو ببرید. در طی انجام این کار قابلمه غذا را از روی اجاق بردارید و با سرعت کند گوشت کوب کار کنید. حداکثر دمایی که برای این وسیله مناسب است دمای ۶۵ درجه سانتی گراد می‌باشد. اگر بیشتر از این دما استفاده کنید به دستگاه آسیب می‌رسانید.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده آون توستر

راهنمای استفاده از سری همزن

راهنمای استفاده از سری همزن

بسیاری از مدل‌های گوشت کوب برقی دارای سری WHISK یا همزن هستند. به راحتی می‌توانید به کمک آن کار یک همزن جداگانه را برای پخت کیک خانگی و دسرهای لذیذ انجام دهید. برای استفاده از این سری به این نکات توجه داشته باشید:

ابتدا طبق روش‌های گفته شده سری همزن را به دستگاه متصل کنید.

زمانی که با سری همزن گوشت کوب برقی کار می‌کنید به سرعت دستگاه توجه داشته باشید. چرا که این وسیله قرار است به جای همزن برقی کار کند پس بهتر است که ابتدا سرعت کند سپس سرعت تند را استفاده کنید.

هنگام روشن بودن دستگاه دقت کنید که پره‌ها به کف ظرف و یا بدنه ظرف برخورد نکند. از چسباندن همزن به ته ظرف خودداری کنید. سعی کنید فاصله چند سانتی متری ظرف و همزن را در طول کار حفظ کنید تا به ظرف شما آسیب نرسد.

اگر نیاز است که با کمک همزن مواد خوراکی را بیشتر از چند دقیقه هم بزنید، حتما بین کار یک استراحت کوتاه به دستگاه بدهید.

در انتهای کار سیم برق را کشیده، سپس سری همزن را جدا کنید و بشویید.

اصول نگهداری از بدنه اصلی

بدنه اصلی گوشت کوب برقی که موتور دستگاه داخل آن قرار دارد بسیار مهم می باشد و باید در حفظ و نگهداری آن دقت کنید. همیشه بعد از کار بدنه گوشت کوب برقی را با دقت و با یک دستمال تمیز و کمی نمدار تمیز کنید. هیچ وقت اجازه ندهید که آب به بدنه دستگاه برسد چرا که تعمیر آن حتی اگر ممکن باشد هزینه زیادی برایتان خواهد داشت.

بدنه دستگاه را با یک دستمال مرطوب تمیز کرده و هیچ گاه در آب غوطه ور نکنید.

بلافاصله پس از استفاده، تیغه‌ها و لوازم جانبی را تمیز کنید تا از رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها در آن‌ها جلوگیری شود.

سیم دستگاه گوشت کوب برقی را به دور بدنه نپیچید. این کار سبب می‌شود در اثر مرور زمان سیم در قسمت‌هایی دچار قطعی شود. در صورتی که سیم برق این دستگاه دچار آسیب شده به هیچ وجه قبل از تعمیر از آن استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: نحوه تمیز کردن پلوپز

ویژگی هایی تیغه و موتور گوشت کوب برقی

ویژگی هایی تیغه و موتور گوشت کوب برقی

توجه به جنس و سرعت و آپشن های وسایل برقی خانگی برای هر کسی در اولویت قرار دارند و صد البته که با میزان بودجه شما نیز ارتباط مستقیمی دارند. 

چرا که داشتن طول عمر بیشتر به قیمت بالا تر آن ها می ارزد و ارزشش را دارد که این ریسک را بکنید و بیشتر دست به جیب های مبارکتان ببرید. همچنین دقت کنید که مدلی که دست روی آن گذاشته اید مجهز به آیکون تنظیم و تغییر سرعت نیز باشد تا آزادی عمل بیشتری را برای کار به شما بدهد.

موتور قدرتمند نیز که جای هیچ گونه حرفی را باقی نمی گذارد و هر چه قوی تر باشد توانایی له کردن مواد سفت و سخت را نیز به شما می دهد و کار را برای شما از چیزی که هست نیز راحت تر می نماید. برای این کار توجه کنید که موتور سنگین داشته باشد و موتور سنگین طبیعتاً باید از جنس فلزی باشد. در مورد تیغه های گوشت کوب نیز خالی از لطف نیست که بدانید که اندازه تیغه ها باید استاندارد باشد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر