بهترین راهنمای تعمیر گوشت کوب برقی

بهترین راهنمای تعمیر گوشت کوب برقی

بهترین راهنمای تعمیر گوشت کوب برقی

گوشت کوب های برقی در زمان استفاده به دلایل مختلفی دچار مشکلات و خرابی هایی می شوند. در این بخش عمده ترین و شایع ترین خرابی ها را مورد بحث قرار می دهیم.

راهنمای تعمیر گوشت کوب برقی

راهنمای تعمیر گوشت کوب برقی 

مهمترین خرابی ها و ایرادات گوشت کوب برقی

گوشت کوب های برقی در زمان استفاده به دلایل مختلفی دچار مشکلات و خرابی هایی می شوند. در این بخش عمده ترین و شایع ترین خرابی ها را مورد بحث قرار می دهیم. نکته ای که وجود دارد این است که تمامی این خرابی ها به راحتی تعمیر می شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه تمیز کردن دستگاه ساندویچ ساز

چگونه مشکلات گوشت کوب برقی را حل کنیم؟

برطرف کردن مشکل روشن نشدن گوشت کوب برقی، کار سخت و پیچیده‌ای نمی باشد 

علت روشن نشدن گوشتکوب برقی

علت روشن نشدن گوشتکوب برقی

نوسان برق

داغ شدن و گاهی سوختن موتور گوشت کوب برقی

ورود ضربه به بدنه

عدم استفاده از ظرف استاندارد

علت روشن نشدن گوشت کوب برقی، نوسان برق می باشد. نوسان برق باعث سوختن برد گوشت کوب برقی می‌شود. در برخی اوقات نوسان برق به حدی است که موجب سوختن موتور گوشت کوب برقی خواهد شد.

داغ شدن و گاهی سوختن موتور گوشت کوب برقی هم، از ایرادات متداول گوشت کوب های برقی و از مهم‌ترین دلایل روشن نشدن این دستگاه می باشد. گوشت کوب های برقی خنک کننده موتور ندارد. با توجه به همین مسئله نباید گوشت کوب برقی را به مدت طولانی روشن گذاشت، استفاده طولانی از آن سبب می‌شود دستگاه داغ شده و موتور بسوزد.

مراقب باشید که به بدنه دستگاه ضربه ای وارد نشود. یکی دیگر از دلایل روشن نشدن گوشت کوب برقی، ضربه خوردن به بدنه آن است.

استفاده از ظرف استاندارد خودش و یا ظرفی با حجم استاندارد برای خرد یا له کردن مواد غذایی. به یاد داشته باشید زمانی که از ظرف مخصوص خود گوشت کوب برقی استفاده می‌کنید، مقدار مشخصی مواد غذایی داخل آن می‌ریزید و در نتیجه به موتور دستگاه فشار نمی‌آید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش تمیز کردن اتو

کلید روشن و خاموش گوشت کوب را بررسی کنید

کلید روشن و خاموش گوشت کوب را بررسی کنید

ساده‌ترین دلیل روشن نشدن گوشت کوب برقی، مشکل در کلید روشن و خاموش آن است. برای بررسی این مسئله و رفع مشکل، باید گوشت کوب برقی را به یک ولت اهم متر متصل کنید. اگر شاخه‌های پلاگین گوشت کوب برقی، پس از نصب به ولت اهم متر، مقدار کمی مقاومت نشان داد، کلید مشکلی ندارد. اما اگر مقدار مقاومت آن زیاد باشد، یعنی کلید سوخته و باید آن را تعویض کنید.

بدنه موتور را باز کرده و تمیز کنید

گاهی دلیل روشن نشدن گوشت کوب برقی کثیفی بدنه موتور است. با کمک یک آچار پیچ گوشتی به دقت موتور دستگاه را باز کنید و کامل نواحی تماس دو قطعه یا بدنه را تمیز کنید و مطمئن شوید که نواحی پایانه دستگاه و ترمینال‌ها تمیز شده‌اند.

بیشتر بخوانید: علت چکیدن آب از اتو بخار

قطعات گوشت کوب برقی را مونتاژ کنید

پس از تمیز کردن و بررسی قطعات آسیب دیده، موتور و بقیه قطعات را دوباره به یکدیگر متصل کنید.

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن 

چرا گوشت کوب برقی صدا می‌دهد؟

چرا گوشت کوب برقی صدا می‌دهد؟

آب شدن بخشی از کوپل‌ها

یکی از علت های صدا دادن گوشت کوب برقی، آب شدن قسمتی از کوپل ‌هاست. این اتفاق موقعی رخ می‌ دهد که قطعات دستگاه به درستی بهم متصل نشده باشند و یا از دستگاه برای له کردن مواد غذایی سخت استفاده کرده باشید. توجه کنید که در صورت آب شدن کوپل‌ ها باید آن ها را تعویض کنید.

خرابی درب گیربکس

اگر درب گیربکس ایرادی داشته باشد نیز گوشت کوب برقی صدا خواهد داد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که مواد سخت را در ظرف مخصوص گوشت کوب، بریزید. این کار باعث می‌شود که قطعات داخلی گیربکس آسیب ببیند و دستگاه صدا دهد. در این شرایط باید درب گیربکس به طورکامل تعویض شود.

ایراد در موتور گوشت کوب برقی

ضعیف شدن موتور گوشت کوب برقی یکی دیگر از دلایل صدا دادن گوشت کوب برقی است. در این شرایط دستگاه صدای غیر عادی می‌دهد و عملکرد درستی ندارد.

ضعیف شدن موتور گوشت کوب برقی، خرابی درب گیربکس و یا حتی آب شدن کوپل‌ها همگی مهم‌ ترین دلایل صدا دادن گوشت کوب برقی هستند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر