نحوه شستن سبزی خرد کن - ادرویت

نحوه شستن سبزی خرد کن - ادرویت

نحوه شستن سبزی خرد کن - ادرویت

استفاده از سبزی خردکن ها در چند سال اخیر بسیار زیاد شده است. به دلیل تنوع در غذاهایی که با انواع سبزی ها طبخ می شوند دستگاه سبزی خردکن نیز به یکی از ضروریات هر منزلی مبدل گشته است.

نحوه شستن سبزی خرد کن

نحوه شستن سبزی خرد کن

چرا سبزی خرد کن بخریم؟

در منزل بیشتر ایرانی‌ها، سبزی خردشده و سرخ‌شده در یخچال آن ‌هم در حجم های زیاد موجود می باشد. دلیلش این است که ما برای پختن انواع خورشت‌های خوشمزه ایرانی از جمله قرمه‌سبزی یا انواع آش به‌میزان زیادی سبزی نیاز داریم.

 البته خردکردن سبزی در حجم کم هم دردسرساز است، زیرا ما ایرانی‌ها عادت داریم سبزی را خیلی ریز خرد کنیم. خردکردن سبزی با کارد یا تخته‌وساطور، هم زمان زیادی می‌برد و احتمال بریده‌شدن انگشتان وجود دارد.

 از سوی دیگر نگه‌داشتن و فشار آوردن به چاقو تا مدتی که سبزی کاملا خرد شود، سبب می‌شود مفصل‌های انگشتانمان درد بگیرند. به‌همین‌دلیل خرید سبزی خرد کن می‌تواند کاری عاقلانه برای صرفه‌جویی در زمان و حفظ ایمنی خودتان باشد.

فروش ویژه سبزی خردکن سه کاره ادرویت

روش شستن دستگاه سبزی خردکن

استفاده از سبزی خردکن ها در چند سال اخیر بسیار زیاد شده است. به دلیل تنوع در غذاهایی که با انواع سبزی ها طبخ می شوند دستگاه سبزی خردکن نیز به یکی از ضروریات هر منزلی مبدل گشته است. با گذشت زمان انواعی از دستگاه های سبزی خردکن به بازار ارائه شد.

 این دستگاه ها در طرح و شکل های متفاوتی ساخته شدند تا بتوانند جواب هر سلیقه ای باشند. در مورد استفاده از هر نوع دستگاه سبزی خوردکنی برخی از پارامترها بسیار مهم می باشند که می بایست بسیار به آن ها توجه کرد. یکی از موارد استفاده از یک برند شناخته شده و با کیفیت است.

این موضوع از این نظر حائز اهمیت خواهد بود که برندهای مطرحی که دراین زمینه توانسته اند نام خود را به دلیل تولید محصول با کیفیت طرح کنند از قطعات با کیفیتی نیز برای ساخت محصول استفاده خواهند کرد و محصولات آن ها دارای دوام بیشتری خواهند بود.

متاسفانه امروزه بسیاری از دستگاه های سبزی خردکنی که در بازار وجود دارند دارای کیفیت مناسبی نمی باشند و بعد از مدت کوتاهی عمر مفید خود را از دست می دهند. استفاده از قطعات محکم و مناسبی که در ساخت این نوع از دستگاه ها وجود دارد باعث عمر طولانی تر دستگاه سبزی خرد کن می شود.

بیشتر بخوانید: باید‌ها و نبایدهای راهنمای استفاده از جاروبرقی

دلیل تمیز کردن سبزی خرد کن

یکی از مواردی که باید بسیار به آن توجه کرد تمیز نمودن دستگاه سبزی خردکن می باشد. ذرات سبزی خرد شده می تواند شرایطی مناسب برای رشد انواع باکتری ها و قارچ ها فراهم کند. از این جهت لازم است که هم قبل از خرد کردن سبزی ها و هم بعد از آن دستگاه را به طور کامل تمیز و ضد عفونی کنید.

بیشتر بخوانید: برای خرید بخاری گازی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

طریقه شستن سبزی خرد کن

طریقه شستن سبزی خرد کن

تمیز کردن دستگاه سبزی خردکن کار بسیار راحتی می باشد و تنها مورد قابل توجه در آن این است که باید این کار با دقت بسیار بالایی انجام شود. تیغه هایی که درون مخزن سبزی خرد کن وجود دارند به طور معمول به صورت پیچی از مخزن جدا می شوند. با احتیاط و آرام تیغه ها را از دستگاه جدا کنید و ضدعفونی کنند.

 پس از شست و شوی آن اجازه دهید تیغه به طور کامل خشک شود و آن را پاک کنید. برای شست و شوی مخزن اصلی سبزی خردکن برقی نیز باید آن را از موتور جدا نمود. به طور معمول مخزن سبزی خردکن ها از اطراف توسط دو یا سه عدد پیچ به موتور دستگاه متصل می باشند. با جدا کردن مخزن از موتور می توان آن را به خوبی شست و شو داد.

 دقت کنید که ذرات ریز سبزی را که در کناره های مخزن وجود دارند به طور کامل خارج نمایید و سپس آن را شست و شو دهید. بعد از این عمل اجازه دهید مخزن خشک شود و سپس آن را به طور کامل خشک کنید.

 بعد از آن می توان قطعات را سر هم کرد. برای وصل نمودن قطعات دقت نمایید که تیغه ها به دست شما آسیب نرساند. حتما دستگاه سبزی خردکن را در مکانی به دور از رطوبت نگهداری کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر