برای خرید بخاری گازی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ - ادرویت

برای خرید بخاری گازی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ - ادرویت

برای خرید بخاری گازی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ - ادرویت

برای انتخاب اندازه بخاری، باید برحسب متراژ فضایی که می ‌خواهیم با بخاری گرم کنیم، تصمیم بگیریم. ظرفیت گرمایشی بخاری‌ های گازی نشان می ‌دهد که تا حدود چه متراژی را و چقدر سریع گرم می‌ کنند.

برای خرید بخاری گازی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

بخاری چه اندازه‌ ای بخریم؟

برای انتخاب اندازه بخاری، باید برحسب متراژ فضایی که می ‌خواهیم با بخاری گرم کنیم، تصمیم بگیریم. ظرفیت گرمایشی بخاری‌ های گازی نشان می ‌دهد که تا حدود چه متراژی را و چقدر سریع گرم می‌ کنند. برای گرمایش سریع بهتر است حداکثر ظرفیتی را که به متراژتان می‌ خورد، انتخاب کنید. بخاری‌ های با ظرفیت گرمایشی پایین ‌تر هم فضا را گرم می‌ کنند، اما آهسته ‌تر. حداقل و حداکثر ظرفیت گرمادهی هم چیزی است که حتما در مشخصات محصول ذکر می ‌شود.

فروش ویژه بخاری گازی ادرویت (مدل رویال)

بخاری چه اندازه‌ ای بخریم؟

یادتان باشد که از بخاری ‌های قابل ‌حمل و بدون دودکش نباید در فضاهای خیلی کم‌ متراژتر از ظرفیت بخاری استفاده کرد. این را هم بدانید که گرمایش واقعی بخاری‌ های گازی درنهایت به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد، ازجمله:

شرایط آب‌ و هوایی؛

ارتفاع سقف؛

وضعیت گرمایشی اتاق ‌های مجاور؛

عایق‌ بندی ساختمان؛

نورگیری اتاق؛

اندازه پنجره‌ ها.

بیشتر بخوانید: نکات که قبل از خرید میز اتو باید رعایت کنید

بخاری گازی دودکش ‌دار یا بدون دودکش؟

بخاری گازی دودکش ‌دار یا بدون دودکش؟

بخاری ‌های گازی دودکش‌ دار، بخارات ناشی از احتراق را از طریق لوله دودکش به بیرون منتقل می ‌کنند. اما بخاری‌ های گازی بدون دودکش، همان طور که از اسم ‌شان پیداست، به ‌گونه ‌ای طراحی شده‌ اند که بدون نیاز به دودکش عمل می ‌کنند. هرکدام هم مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. انواع بدون دودکش برای فضاهای بزرگ و باز مناسب ‌ترند و برای فضاهای بسته و فاقد تهویه مناسب توصیه نمی‌ شوند.

بخاری‌ های گازی بدون دودکش می ‌توانند فن ‌دار هم باشند. وجود فن موجب تسریع گرمایش محیط می‌ شود. درمورد مدل‌ های بدون دودکش حواس ‌تان حتما به ویژگی ‌های افزایش‌ دهنده ایمنی هم باشد، مثلا حسگر اکسیژن تا اگر سطح اکسیژن محیط به پایین‌ تر از میزان مشخصی رسید، بخاری خود به ‌خود خاموش شود. بخاری ‌های بدون دودکش اگرچه از قدرت گرمایشی سریعی برخوردارند، گزینه چندان مناسبی برای افراد دارای مشکلات تنفسی نیستند.

بیشتر بخوانید: علت صدای بیش از جاروبرقی

بخاری برقی

بخاری برقی

بخاری برقی معمولا بیشتر به ‌درد فضاهای کوچک می‌ خورد و به ‌دلیل هزینه ‌های بالای مصرف برق معمولا زمانی گزینه بهتری است که در پی استفاده مداوم و بلند مدت نباشید. البته، ناگفته نماند که بخاری‌ های برقی از نمای بعضا خوشایندتری برخوردارند و در هر گوشه ‌ای از منزل که به پریز برق دسترسی داشته باشید، می ‌توان از آن استفاده کرد. ضمن اینکه چون گازسوز نیستند، نگرانی‌ از بابت انفجار و برگشت گازهای سمی نخواهید داشت. اما برای فضاهای بزرگ، بخاری گازی می‌ تواند انتخاب مناسب‌ تری باشد و در زمان قطعی برق هم همچنان قابل ‌استفاده خواهد بود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر