دلایل چسبیدن لباس به کف اتو و روش‌ های جلوگیری - ادرویت

دلایل چسبیدن لباس به کف اتو و روش‌ های جلوگیری - ادرویت

دلایل چسبیدن لباس به کف اتو و روش‌ های جلوگیری - ادرویت

مهم ‌ترین دلیل چسبیدن لباس به اتو دمای بالای اتو می ‌باشد. زیرا پارچه لباس شما توانایی تحمل این میزان دما را ندارد.

دلایل چسبیدن لباس به کف اتو و روش‌ های جلوگیری

دلایل چسبیدن لباس به کف اتو و روش‌ های جلوگیری

دمای بالای اتو

مهم ‌ترین دلیل چسبیدن لباس به اتو دمای بالای اتو می ‌باشد. زیرا پارچه لباس شما توانایی تحمل این میزان دما را ندارد. به همین دلیل توصیه می‌ کنیم اتو کردن لباس خود را ابتدا از دمای پایین شروع کنید تا دمای مطلوب مورد نظر خود را پیدا کنید و باعث افزایش دمای بیش از حد اتو نشوید.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از اتو بخار

جنس پارچه

به طور معمول پارچه ‌هایی که مقداری پلاستیک در خود دارند احتمال سوختن و چسبیده شدن بیشتری به اتو دارند. به همین دلیل توصیه می‌ شود جهت اتو کردن و از بین بردن چروک لباس ‌های ظریف و پلاستیکی خود از این دو روش استفاده کنید:

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن

اتوی لباس با بخار عمودی

بهتر است برای از بین بردن چروک لباس‌ های ظریف و پلاستیکی از چسباندن کفه اتو به لباس خود داری کنید. استفاده از بخار عمودی اتو در این شرایط تاثیر بهتری در رفع چروک‌ ها خواهد داشت.

2. اتوی لباس با پارچه نخی

اتوی لباس با پارچه نخی

جهت جلوگیری از چسبیده شدن اتو به لباس، می ‌توانید از پارچه‌ ای سفید و نخی کمک بگیرید و آن را بر روی لباس خود پهن کنید و از روی آن لباس خود را اتو کنید. این روش باعث می ‌شود دمای کمتری به لباس شما برسد و لباس به کفه اتو نچسبد.

بیشتر بخوانید: با ساندویچ ساز ادرویت عاشق ساندویچ خانگی می شوید

استفاده از اتو بخار

برای جلوگیری از چسبیدن اتو به لباس، بهتر است به جای استفاده از اتوی خشک از یک اتوی بخار با کیفیت استفاده کنید. همچنین وجود محفظه‌ های بخار موجود در سطح اتو نیز در نچسبیدن لباس موثر است.

کثیفی کف اتو

کثیفی کف اتو

وجود جرم در کف اتو ورود بخار آب از طریق محفظه‌ ها را کاهش می ‌دهد و باعث بالا رفتن دما سطح اتو می ‌شود. از آنجا که جرم‌ های موجود در کف اتو از چسبیده شدن لباس ‌های قبلی به اتو به وجود آمده است، این جرم‌ ها توانایی داغ شدن بیش از حد را دارند و می‌ توانند احتمال چسبیدن لباس به اتو را افزایش دهند. توصیه می‌ شود جهت تعمیر اتوبخار خود به نمایندگی اتوبخار خود مراجعه کنید یا به صورت خانگی آن را تمیز کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر