10 کاربرد جالب جاروبرقی - لوازم خانگی ادرویت

10 کاربرد جالب جاروبرقی - لوازم خانگی ادرویت

10 کاربرد جالب جاروبرقی - لوازم خانگی ادرویت

یکی از کاربرد جالب جاروبرقی، ایجاد بوی مطبوع در خانه می باشد. بهتر است برای داشتن خانه ای خوشبو، یک پنبه به شکل توپ را به روغن و یا عطر مورد علاقه خود آغشته کنید و آن را در داخل پاکت دستگاه قرار دهید.

کاربرد های جالب جاروبرقی

از جاروبرقی می توان استفاده های دیگر به غیر از نظافت خانه هم داشت 

10 کاربرد جاروبرقی که تا به حال از آن اطلاع نداشتید

1. تمیز کردن کیبورد و ضفحه کلید لب تاب و کامپیوتر

2. غبار روبی از روی تمامی لوازم و وسایل خانه

3. از بین بردن کک

4. از بین بردن بوی بد بالشت ها

5. تمیز کردن لوازم و وسایل آشپزخانه

6. از بین بردن گرد و خاک نواحی غیر قابل مشاهده

7. تمیز نمودن خرده نان ها

8. از بین بردن کک فرش

9. ایجاد بوی مطبوع در خانه

10. تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

بیشتر بخوانید: تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی

ایجاد بوی شگفت انگیز در خانه

کاربرد جالب جاروبرقی

یکی از کاربرد جالب جاروبرقی، ایجاد بوی مطبوع در خانه می باشد. بهتر است برای داشتن خانه ای خوشبو، یک پنبه به شکل توپ را به روغن و یا عطر مورد علاقه خود آغشته کنید و آن را در داخل پاکت دستگاه قرار دهید. در حین جارو کشیدن با جاروبرقی، عطر در هوا پراکنده شده و بوی خوشی را به همراه خواهد داشت.

برای از بین بردن کک

 بر اساس تحقیقات انجام شده، جاروبرقی می تواند تاثیر به سزایی در کشتن کک ها داشته باشد. در صورتی که کک ها به روی فرش خیلی سفت چسبیده اند، می توانید با جاروبرقی کشیدن به روی فرش، تا 96 درصد از کک ها را از بین ببرید.

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن

آلرژن ها را بیرون از خانه نگه دارید

کاربردهای جالب جاروبرقی

در زمان باز کردن درب و پنجره، کنار درها و یا طاقچه پنجره ها، گرد و خاک می نشیند. به شما توصیه می کنیم که از سری مخصوص درب و پنجره برای پاک کردن و جمع آوری این گرد و غبار ها استفاده کنید. شما می توانید با این کار مانع از ورود آلرژن ها به داخل خانه شوید.

برای تمیز کردن خرده های نان

هنگامی که نان را برای گرم شدن و یخ زدایی بر روی بخاری و یا توستر قرار می دهید، یا در زمان جا به جایی نان ها در فریز و یخچال، خرده نان ها پخش می شود، می توانید به جای این که از دستمال استفاده کنید، آن ها را با جاروبرقی جمع آوری کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما از برس مخصوص به این کار استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از اتو بخار

از یخ و جاروبرقی برای از بین بردن کک ها استفاده کنید

اگر کک های چسبیده به فرش به راحتی جدا نمی شوند، می توانید تکه یخی را به روی آن ها بگذارید و اجازه دهید تا یخ به طور کامل ذوب شود. آب ناشی از آب شدن یخ ها باعث می شود تا بافت فرش به حالت اولیه بازگردد. پس از این که رطوبت به طور کامل توسط فرش جذب شد، می توانید کک ها را از روی فرش با کمک جاروبرقی جمع آوری کنید. 

توجه داشته باشید که اگر جاروبرقی شما از نوع معمولی و خانگی است، از جمع آوری مایعات و آب با آن حتما خودداری کنید تا از آب خوردگی موتور جاروبرقی جلوگیری کنید.

پاک کردن غبارها با جاروبرقی

10 کاربرد جالب جاروبرقی

سری ها و برس های مختلفی برای جاروبرقی تعبیه شده اند که هر کدام برای تمیز نمودن سطحی مناسب می باشند. از این رو اگر برس مناسبی را انتخاب کنید، می توانید تمامی قسمت ها و بخش های خانه مانند لامپ، لوستر، کتابخانه، آیینه و… را از گرد و غبار پاک کنید. 

بیشتر بخوانید: عیب یابی و آموزش تعمیر آبمیوه گیری

با جاروبرقی برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی استفاده کنید

یکی دیگر از کاربرد های جالب جاروبرقی، تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی می باشد. شما می توانید سری مناسبی را برای دستگاه خود انتخاب کنید و آن را به فیلتر ظرفشویی متصل کنید. تمامی آلودگی ها و کثیفی ها به وسیله مکش قوی جاروبرقی، به داخل پاکت هدایت می شوند. لازم است بدانید که تا پیش از خشک نشدن فیلتر آن را در جای خود قرار ندهید.

تمیز کردن وسایل آشپزخانه با کمک جاروبرقی

از دیگر کاربردهای جالب جاروبرقی می توانید به تمیز کردن داخل و خارج یخچال اشاره کرد. شما می توانید با بهره گیری از برس و سری مخصوص، داخل یخچال و خارج آن را تمیز نمایید. توصیه می شود که یخچال را به جلو بکشید و گرد و غبار نشسته بر روی موتور را به خوبی تمیز کنید تا موتور یخچال عملکرد مطلوب تری از خود نشان دهد.

بالشت های بد بو با جاروبرقی به راحتی تمیز می شوند

کاربرد جالب جاروبرقی

اگر بالشت های بد بویی در دارید و نمی دانید چه طور آن ها را تمیز کنید، می توانید با کمک این کاربرد جالب جاروبرقی، به راحتی بوی بد آن ها را از بین ببرید. توصیه می شود که کمی جوش شیرین به روی محل بد بوی بالشت بریزید و 30 دقیقه صبر کنید. سپس جوش شیرین باقی مانده بر روی بالشت را با کمک جاروبرقی تمیز کنید. شما می توانید از طریق این روش فرش ها و تشک ها را نیز از بوی بد پاک کنید.

کیبورد را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید

تمیز کردن صفحه کلید لپ تاپ و یا کامپیوتر با جارو برقی. بهتر است برای این کار از سری مخصوص استفاده کنید. قطعا خرده های نان و آلودگی های مختلفی در بین و زیر کلید های کیبورد جا خوش کرده اند که شما می توانید با جاروبرقی آن ها را تمیز کنید. به شما توصیه می کنیم که برای تمیز نمودن لا به لای کلید های کیبورد، از یک خلال دنداد و یا پنبه آغشته به الکل استفاده کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر