طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن - adroit

طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن - adroit

طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن - adroit

استفاده از دستگاه سبزی خرد کن در میان ایرانیان رواج بسیاری دارد. در گذشته افراد برای استفاده از سبزی های خرد شده از دستگاه هایی که در برخی از فروشگاه ها و مراکز فروش قرار داشت استفاده می کردند.

طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن

استفاده از دستگاه سبزی خرد کن در میان ایرانیان رواج بسیاری دارد. در گذشته افراد برای استفاده از سبزی های خرد شده از دستگاه هایی که در برخی از فروشگاه ها و مراکز فروش قرار داشت استفاده می کردند. این نوع از سبزی خرد کن ها برای حجم بسیار زیادی از سبزی مورد استفاده قرار می گرفت. استفاده از انواع سبزی ها در غذاهای ایرانی مانند قورمه سبزی، سبزی آش و سوپ، انواع کوکو و ... باعث شده است که سبزی خرد کن های خانگی طرفداران بسیاری داشته باشند.

فروش ویژه سبزی خردکن سه کاره

طرز استفاده از دستگاه سبزی خرد کن

سبزی خرد کن های خانگی دستی و برقی را می توان در اغلب منازل مشاهده کرد. نحوه استفاده از این نوع سبزی خرد کن ها بسیار حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید: تعمیر و عیب یابی سبزی خرد کن برقی

نکاتی برای استفاده صحیح از سبزی خردکن ها

آنچه در مورد یک دستگاه سبزی خردکن مهم است این است که حتما باید آن را از برندهای معتبر تهیه کرد. برخی از سبزی خرد های موجود در بازار دارای استاندارد مناسب نیستند و همین امر ممکن است در عملکرد آن اختلالی ایجاد کند.

نکاتی برای استفاده صحیح از سبزی خردکن ها

سبزی خرد کن های برقی معمولا به دو صورت عمل خواهند کرد و عمل آن ها بستگی به نوع آن ها دارد. انواع سبزی خرد کن در سایزهای متفاوتی وجود دارد که می توان آن ها را بر حسب کیلوگرم دسته بندی کرد. سبزی خرد کن های یک کیلویی، دو کیلویی و سه کیلویی از انواع پرفروش آن ها می باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از بخاری گازی

نحوه کار با دستگاه سبزی خرد کن

در اولین مرحله باید دستگاه سبزی خرد کن را قبل از استفاده ضدعفونی کنید. با این کار اثرات ذرات سبزی که ممکن است از استفاده قبل وجود داشته باشد از بین می رود. هم چنین بستر لازم برای رشد میکروارگانیسم ها وجود نخواهد داشت. دستگاه برای شروع کار باید در محلی قرار داشته باشد که صاف و مناسب باشد. به هیچ وجه دستگاه را در دسترس کودکان قرار ندهید زیرا به خاطر داشتن تیغه های تیز بسیار خطر آفرین است. دستگاه را روشن کنید و سبزی ها را کم کم و با فاصله به دستگاه اضافه کنید.

نحوه کار با دستگاه سبزی خرد کن

همزمان با این عمل می توان دریچه پایینی دستگاه سبزی خردکن را بالا کشید تا سبزی های خرد شده از آن خارج شوند. برای خارج کردن سبزی ها از سبزی خرد کن حتما از کاردهای مخصوص آن استفاده کنید. به هیچ وجه از دست برای خارج کردن سبزی استفاده نکنید. در انتهای کار با احتیاط کامل تیغه های دستگاه سبزی خردکن را جدا کنید. این تیغه ها به صورت پیچی از دستگاه جدا می شوند.

برای شست و شوی تیغه های فلزی نیز جانب احتیاط را رعایت کنید. با استفاده از پیچ های تعبیه شده در دستگاه می توان از کنار مخزن دستگاه را از موتور آن جدا کرد. مخزن را به طور کامل شست و شو دهید و اجازه دهید به طور کامل خشک شود سپس آن را با یک پارچه لطیف خشک کنید و به دستگاه وصل نمایید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر