آموزش تعمیرات ساندویچ ساز - عیب یابی و رفع آن - ادرویت

آموزش تعمیرات ساندویچ ساز - عیب یابی و رفع آن - ادرویت

علت روشن نشدن ساندویچ ساز - تعمیرات ساندویچ ساز و تعمیر اسنک ساز - خرید آنلاین جدیدترین دستگاه های ساندویچ ساز در فروشگاه ادرویت

آموزش تعمیرات ساندویچ ساز + عیب یابی و رفع آن ها

با پیشرفت و بروز شدن تکنولوژی استفاده از دستگاه ساندویچ ساز در زندگی امروزی رونق گرفته است. اکثر افراد برای آسان کردن کار خود از این دستگاه جهت درست کردن انواع ساندویچ‌ ها استفاده می ‌کنند. اگر شما جز افرادی هستید که در منزل خود از این دستگاه استفاده می ‌کنید.

محصول جدید: قیمت ساندویچ ساز چهارخانه دوسینی

معرفی قطعات و آموزش تعمیر ساندویچ ساز

آموزش تعمیرات ساندویچ ساز

ساندویچ سازها دستگاه ‌های کوچکی هستند که امروزه به دلیل علاقه افراد به ساندویچ استفاده از این دستگاه در هر خانه و محیط کار به گونه‌ ای ضروری شده است. در صورت خرابی وسیع دستگاه ساندویچ ساز توصیه می ‌شود از یک تعمیرکار حرفه‌ ای دستگاه ساندویچ ساز کمک بخواهید. دستگاه ساندویچ ساز از 9 بخش متعدد تشکیل شده است. هر کدام از این قطعات در عملکرد خوب دستگاه نقش دارند و خرابی آن ها منجر به اختلال در کار دستگاه خواهد شد. شما زمانی نیاز به تعمیرات ساندویچ ساز پیدا می‌ کنید که هر کدام از این قسمت ‌ها دچار نقص و یا مشکل شده باشند.

قطعات دستگاه ساندویچ ساز:

Sandwich maker repair

ترموستات ساندویچ ساز

سنسور ساندویچ ساز

المنت‌های حرارتی ساندویچ ساز

فیوز حرارتی ساندویچ ساز

بدنه دستگاه ساندویچ ساز

سینی گریل ساندویچ ساز

نشانگر برق ساندویچ ساز

نشانگر آماده به کار ساندویچ ساز

قفل درب ساندویچ ساز

مشکلات و ایرادات رایج ساندویچ ساز

از دلایل عمده بروز مشکلات در دستگاه ساندویچ ساز می ‌توان به نوسانات برق، کم کیفیت بودن قطعات داخلی و … اشاره کرد. در این بخش به معرفی عمده‌ ترین مشکلات و ایرادات پیش آمده برای دستگاه ساندویچ ساز می ‌پردازیم.

ساندویچ ساز خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود.

حرارت ساندویچ ساز نسبت به قبل بسیار کم شده است.

ساندویچ ساز یک طرف ساندویچ‌ها را می‌سوزاند.

ساندویچ ساز روشن می‌شود ولی دستگاه کار نمی‌کند.

ساندویچ ساز دارای حرارت غیرطبیعی و بسیار بالاست.

ساندویچ ساز به سرعت ساندویچ‌ها را می‌سوزاند.

چراغ نشانگر ساندویچ ساز به درستی کار نمی‌کند.

ترموستات ساندویچ ساز خراب شده است.

سیم رابط و دوشاخه ساندویچ ساز پاره شده است.

فیوز حرارتی ساندویچ ساز قطع شده است.

مدار الکتریکی ساندویچ ساز خراب شده است.

المنت ساندویچ ساز دچار مشکل شده است.

کلید و دکمه ساندویچ ساز کار نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر و عیب یابی سبزی خرد کن برقی

آموزش تعمیرات و رفع ایرادات و مشکلات ساندویچ ساز

آموزش تعمیرات و رفع ایرادات و مشکلات ساندویچ ساز

چرا حرارت ساندویچ ساز نسبت به قبل بسیار کم شده است؟

گرم نشدن دستگاه ساندویچ ساز یا کم شدن حرارت آن طبق آنچه متخصصان اعلام می‌کنند به عوامل مختلفی بستگی دارد.

کار نکردن خروجی مورد استفاده دستگاه ساندویچ ساز

در صورتی که دستگاه ساندویچ ساز به خروجی وصل باشد؛ اما هیچ‌ گونه قدرتی در آن وجود نداشته باشد، دستگاه ساندویچ ساز گرم نخواهد شد. برای رفع این ایراد در مرحله اول، خروجی دستگاه را مورد بررسی قرار داده و مشکل آن را رفع کنید. اگر باز ساندویچ ساز گرم نشد، می ‌توانید برای مطمئن شدن از سالم بودن خروجی دستگاه یک دستگاه دیگر را به خروجی متصل کنید. اگر دستگاه دوم نیز کار نکرد، در این صورت خروجی دستگاه ساندویچ ساز، قدرت لازم را تامین نمی‌ کند.

خراب بودن اتصالات دستگاه ساندویچ ساز

گاهی اوقات ممکن است سیم دستگاه پاره شده باشد و یا آسیب دیده باشد. همچنین ممکن است احتمال قطع اتصال بین پلاگین و سیم ‌کشی داخلی وجود داشته باشد. در این صورت نیز دستگاه ساندویچ ساز گرم نمی ‌شود؛ زیرا عناصر گرمایشی انرژی لازم را دریافت نمی ‌کنند. برای رفع این مشکل بایستی سیم ‌کشی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت پارگی سیم اتصالات آن ها را تعویض نمایید.

خراب بودن سیم‌ کشی عنصر حرارتی دستگاه ساندویچ ساز

طبق آموزش تعمیرات ساندویچ ساز اگر عنصر حرارتی آن دچار مشکل شده باشد، دستگاه نیز گرم نمی ‌شود. در صورتی که بین سیم‌ کشی داخلی و عنصر حرارتی مشکلی وجود داشته باشد؛ باعث می ‌شود دستگاه حرارت کمی داشته باشد. برای رفع این مشکل در صورتی که سطح بالایی دستگاه گرم شده و سطح پایینی آن گرم نمی ‌شود، باید جابجایی اجزای الکتریکی پایین را مورد بررسی قرار دهید.

اما اگر سطح بالا گرما نداشته باشد، جابجایی اجزای الکتریکی بالا را چک کنید. در صورتی که سطح پایه گرم می‌ شود، اما سطح بالایی گرم نمی ‌شود مشکلی بین عنصر گرما و سیم‌های برق وجود دارد.

خراب بودن دستگیره قفل ساندویچ ساز

بر اساس آموزش تعمیرات ساندویچ ساز خراب بودن قفل دستگیره ساندویچ ساز باعث گرم نشدن دستگاه می ‌شود. هنگامی که قفل دستگیره مشکل داشته باشد برای رفع این ایراد بایستی آن را تعمیر یا تعویض کنید. در صورتی که قفل دستگاه روشن باشد؛ اما دستگاه به درستی بسته نشده باشد، قفل مشکل دارد. برای رفع آن نیز باید قفل را تعویض نمایید. برای این کار می ‌توانید دو پیچی که در انتهای قفل قرار دارند را باز کنید و قفل را به سمت بیرون بکشید.

روشن نشدن چراغ سبز دستگاه ساندویچ ساز

برای بررسی این ایراد دستگاه ساندویچ ساز طبق آموزش تعمیرات ساندویچ ساز بایستی از سالم بودن چراغ مطمئن شوید. برخی مواقع هر دو سطح دستگاه گرم می ‌شود در این حالت نیز یکی از چراغ‌ های سبز روشن می ‌گردد. اگر دستگاه به برق متصل باشد و هر دو سطح گرم باشند؛ اما نور سبز روشن نباشد، در این حالت ممکن است سوئیچ حرارتی دستگاه ساندویچ ساز خراب شده باشد. برای رفع این مشکل باید سوئیچ دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل اساسی آن را تعمیر نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سشوار و معرفی انواع آن ها

خراب بودن المنت دستگاه ساندویچ ساز

از جمله ایراداتی که در ساندویچ سازها متداول است، گرم نشدن بشقاب و المنت است. این خرابی معمولاً به در اثر عدم اتصال درست به برق و خراب بودن کلید کنترل درجه حرارت و یا خرابی المنت رخ می ‌دهد. در برخی از دستگاه‌ های ساندویچ ساز جهت محافظت دستگاه در برابر نوسانات برق در ورودی از فیوز‌های سیلیکونی بهره گرفته شده است.

هنگامی که جریان برق زیادتر از حد مجاز به دستگاه وارد شود، این فیوز ذوب شده و دستگاه خاموش می ‌شود و دیگر روشن نخواهد شد. برای اینکه این مشکل را رفع کنید باید فیوز تعویض شود. استفاده از قطعه اصل می ‌تواند در این مورد باعث افزایش کیفیت عملکرد دستگاه شود.

روشن نشدن دستگاه ساندویچ ساز

بر اساس آنچه در آموزش تعمیرات ساندویچ ساز آمده است علت روشن نشدن دستگاه ساندویچ ساز به دلایل مختلفی بستگی دارد. در این بخش از مقاله به بررسی و عیب ‌یابی این علت ‌ها می ‌پردازیم:

قطع شدن ترموستات: ترموستات از جمله قطعات بسیار حساسی است که به هنگام قطع شدن باعث روشن نشدن این دستگاه می‌شود. تعمیر این قطعه نیازمند تخصص است. به هنگام خرابی ترموستات دستگاه ساندویچ ساز توصیه می‌کنیم از تعمیرکاران نمایندگی جهت تعمیر آن استفاده کنید تا قطعه معیوب را بهتر از روز اول تعمیر کنند.

قطع شدن فیوز حرارتی: قطع شدن فیوز حرارتی نیز یکی از دلایل روشن نشدن دستگاه ساندویچ ساز به حساب می ‌آید. برای رفع این ایراد بایستی فیوز حرارتی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

قطع شدن فیوز برق خانگی:  این دلیل روشن نشدن دستگاه به دو دلیل نوسان برق و یا کوتاهی سیم‌ های نول و فاز اتصال است. در این مورد می ‌بایست برق و سیم ‌ها بررسی گردد تا مشکل روشن نشدن دستگاه حل شود.

نحوه نگهداری از دستگاه ساندویچ ساز

نحوه نگهداری از دستگاه ساندویچ ساز

اگر خواستار استفاده طولانی مدت از ساندویچ ساز خود هستید باید آن را در مکان مناسبی و به دور از تماس با مایعات نگهداری کنید. از مناسب بودن ولتاژ برق منزل با ولتاژ لازم برای کار دستگاه مطمئن شوید. همچنین بعد از خاموش کردن ساندویچ ساز مراقب خود باشید تا دست ‌تان نسوزد؛ زیرا به هنگام استفاده صفحات داخلی ساندویچ سازها بسیار داغ می ‌شوند و معمولاً خنک شدن آن ها مدت زمانی طول می‌ کشد.

از آنجایی که بدنه بیرونی و دسته ساندویچ سازها عایق حرارتی هستند و حرارت را منتقل نمی‌ کنند، می ‌توانید مطمئن باشید که هنگام باز و بسته کردن درب آن مشکلی پیش نمی ‌آید. اما مراقب باشید که هنگام برداشتن ساندویچ‌ ها دست خود را نسوزانید. اغلب ساندویچ سازها دارای پایه‌ هایی ضد لغزش نیز هستند. حتی بر روی دستگیره آنها یک چفت برای محکم بسته شدن درب قرار دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین بخاری برقی

نکات ایمنی در هنگام استفاده از دستگاه ساندویچ ساز

نکات ایمنی برای استفاده از ساندویچ ساز از زبان تعمیرکاران:

ساندویچ ساز را به فاصله مناسب از سایر دستگاه ها قرار بدهید و استفاده کنید.

از ساندویچ ساز در نزدیکی یخچال استفاده نکنید.

هنگام شستن مراقب باشید تا قسمت های الکتریکی ساندویچ ساز را آب نزنید.

در هنگام برداشتن ساندویچ ها مراقب باشید تا دستتان نسوزد.

برای تمیز کردن دستگاه صبر کنید تا قطعات آن خنک شود.

بلافاصله بعد از استفاده از دستگاه آن را از برق بکشید.

هرگز اقدام به تمیز کردن ساندویچ ساز متصل به برق نکنید.

مراقب باشید تا در هنگام روشن بودن دستگاه آن را تکان ندهید.

از ساندویچ ساز روی یک سطح صاف استفاده کنید.

از قرارداد ساندویچ ساز متصل به برق در دسترس کودکان اجتناب کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر