تعمیر و عیب یابی سبزی خرد کن برقی - فروشگاه ادرویت

تعمیر و عیب یابی سبزی خرد کن برقی - فروشگاه ادرویت

استفاده از سبزی خرد کن های خانگی در بین خانواده های ایرانی بسیار رواج پیدا کرده و به همین دلیل تعداد تولید کنندگان این وسیله نیز به سرعت افزایش یافته است.

تعمیر و عیب یابی سبزی خرد کن برقی

تعمیر سبزی خرد کن برقی

استفاده از سبزی خرد کن های خانگی در بین خانواده های ایرانی بسیار رواج پیدا کرده و به همین دلیل تعداد تولید کنندگان این وسیله نیز به سرعت افزایش یافته است. 

این دستگاه از یک بدنه استیل تشکیل یافته است تا در برابر عوامل جوی و آب سبزیجات دوام بیشتری داشته باشد. بدنه دستگاه که به صورت یک ظرف استوانه ای می باشد در چند سایز ساخته می شود و ظرفیت آن ها بر حسب کیلو گرم بیان می شود.

طرز کار با این دستگاه به این صورت است که مقداری از سبزی را مطابق با ظرفیت دستگاه به شرطی که فشرده نشوند داخل مخزن ریخته، سپس درب شیشه ای مخزن روی آن قرار گرفته و کلید در وضعیت روشن قرار می گیرد. با چرخش موتور و تیغ سبزی داخل مخزن خرد می شود.

محصول جدید: خرید سبزی خردکن سه کاره ادرویت

عیب های رایج در دستگاه سبزی خرد کن

عیب های رایج در دستگاه سبزی خرد کن

فروش بهترین لوازم خانگی برند ادرویت در فروشگاه اینترنتی ادرویت. برای سفارش محصول خود با شماره 03432225390 تماس حاصل کنید.

 سبزیجات به خوبی خرد نمی شوند

علت: تیغ کند شده است

سبزیجات باعث می شوند تا تیغ زود کند شود پس بهتر است با سوهان مخصوص تیز کن چاقو، نسبت به تیز کردن تیغ اقدام شود.

علت: فاصله تیغ از کف مخزن زیاد است

ممکن است بعد از سرویس دستگاه محور روتور بالا تر از حالت نرمال بسته شده باشد که در نتیجه باعث می شود تیغ نیز در فاصله بالاتری نسبت به کف مخزن قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: عیب یابی و آموزش تعمیر آبمیوه گیری

 موتور بدون بار کار می کند ولی با اضافه کردن سبزی، موتور قدرت چرخش ندارد

علت: تیغ کند شده است

کند شدن تیغ باعث می شود سبزی ها بین نوک تیغ و بدنه جمع شده و مانع از چرخش تیغ شوند.

علت: خازن راه انداز معیوب است 

خازن راه انداز را توسط مولتی متر عقربه ای  آزمایش نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سبزی خرد کن

 موتور بعد از چند لحظه کار کردن سریع داغ شده و بوی سوخت از آن به مشام می رسد

سبزی خرد کن

علت: سیم پیچ موتور نیم سوز است 

استفاده غیر اصولی از دستگاه باعث می شود موتور آن صدمه ببیند. صدمه دیدن موتور بدین ترتیب است که در مراحل اولیه سیم پیچ نیم سوز می شود و به مرور زمان و افزایش بیش از حد حرارت عایق سیم ها به طور کامل سوخته و سیم پیچ قطع یا اتصال کوتاه می شود.

متأسفانه امروزه برخی از کارخانه های سازنده به جای سیم مسی از سیم های آلومینیومی استفاده می کنند که نسبت به نوع مسی خیلی زود تر می سوزد.

صدا دادن موتور 

هنگامی که یاتاقان های موتور گیرپاژ شده باشد و یا سیم پیچ اصلی یا کمکی قطع یا سوخته باشد این امر رخ خواهد داد. برای رفع این عیب باید سربندی موتور را بررسی کرد تا اشتباه نباشد. همچنین می‌توان بوش ها را بررسی کرد. در مواقعی ممکن است بوش ها گشاد شده باشند و در اثر کم شدن فاصله بین استاتور و روتور به یکدیگر چسبیده باشند.

در صورتی که با بررسی موارد بالا صدای موتور کم نشد می توانید شانس آخر خود را امتحان کنید. به طوری که با بررسی کلید گریز از مرکز، از قطع یا وصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اتو بخار به همراه نکات کلیدی

نگهداری و عیب یابی سبزی خرد کن صنعتی

نگهداری و عیب یابی سبزی خرد کن صنعتی

سبزی خرد کن صنعتی یکی از پرکاربردترین تجهیزات در آشپزخانه های صنعتی می باشد به همین دلیل کارکرد صحیح آن ها بسیار اهمیت دارد. برای تولید سبزی های خرد شده یکدست و با کیفیت و هم چنین افزایش عمر مفید دستگاه باید به نکات مهمی از جمله تیغه ی سبزی خرد کن توجه کرد.

اگر سبزی ها به صورت یکنواخت خرد نشوند و تکه های آن یک اندازه و یکدست نباشد باز هم مشکل از تیغه ی سبزی خرد کن است . البته این بار بیشتر به فاصله ی آن با کف دستگاه ارتباط دارد. برای داشتن سبزی های خرد شده ی یکنواخت ارتفاع تیغه از کف را کمتر کنید و باز هم تیزی تیغه را چک کنید. معمولا پس از سرویس دستگاه و موتور ممکن است این اتفاق بیفتد و تیغه از کف دستگاه بالاتر قرار بگیرد.

ممکن است به محض روشن کردن دستگاه، فیوز برق را قطع کند. در صورت بروز این مشکل باید سیم پیچی دستگاه را چک کنید احتمال دارد سیم پیچ ها اتصال کوتاه شده باشند، یا سیم کشی مدار اشتباه انجام شده باشد. هم چنین ممکن است خازن ها اتصال کوتاه شده باشند. اگر هیچ کدام از موارد گفته شده نباشد شاید موتور دستگاه سوخته است.  

در صورتی که سبزی خرد کن روشن نشود مشکل از برق خود دستگاه یا برق محیط است که دچار قطعی شده، در چنین مواردی  باید سیم رابط، دوشاخه و پریز بررسی شود. اگر مشکلی در این موارد نبود ممکن است موتور دستگاه کاملا سوخته شده باشد.

اگر دستگاه بدون سبزی کار می کند اما با اضافه کردن سبزی کار نکند مشکل از کندی تیغه سبزی خرد کن است در چنین مواردی سبزی بین نوک تیغه و بدنه جمع می شود و مانع از چرخش تیغه می شود. 

اگر موتور دستگاه سبزی خرد کن صنعتی فقط به کمک دستی روشن شود و زیر بار متوقف شود مشکل از خازن راه انداز است. خازن معیوب شده و احتمالا نیاز به تعویض دارد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر