راهنمای خرید چای ساز برقی - بهترین چای ساز

راهنمای خرید چای ساز برقی - بهترین چای ساز

برای درست کردن یک چای تازه دم و خوش طعم باید مدت زمان زیادی را صرف کنیم تا آب جوش بیاید که ما بتوانیم آز آن برای دم کردن چای استفاده کنیم.

راهنمای خرید چای ساز برقی

چای یکی از پرمصرف ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی ها در جهان به خصوص ایران می باشد. برای درست کردن یک چای تازه دم و خوش طعم باید مدت زمان زیادی را صرف کنیم تا آب جوش بیاید که ما بتوانیم آز آن برای دم کردن چای استفاده کنیم به همین دلیل است کتری و سماورها جای خود را به چای سازها دادند که بزرگترین مزیت چای ساز این می باشد که آب را در مدت زمان بسیار کمتری به نقطه جوش می رساند که از آن می توان برای دم کردن چای استفاده کرد.

محصول جدید: اتو بخار کف سرامیک کاخلر

راهنمای خرید چای ساز برقی

اکثریت افراد معتقد هستند که درست کردن چای با کتری و قوری طعم و عطر بهتری از چای ساز دارد، اما در واقع می توان با استفاده از چای ساز هم یک چای با کیفیت بسیار بالا در حد قوری دم کرد البته این موضوع به نوع چای ساز و جنس قوری بر می گردد.

 می توانیم چای ساز ها را به سه دسته تقسیم کنیم: 1- دم آور  2- چای ساز دارای استند 3- چای ساز بدون قوری

دم آور

اول نگاهی به بهترین نوع چای ساز می کنیم که به صورت دم آور هست طراحی این دسته از چای سازها به این شکل است که قوری بر روی کتری قرار می گیرد و چای با حرارت بخار آب به آرامی دم می کشد همین موضوع باعث می شود چای رنگ و بوی بهتری داشته باشد مثل زمانی که از سماور و یا کتری قوری استفاده می کنیم.

چای ساز دارای استند

در طراحی این مدل از چای سازها از یک استند استفاده می شود که کتری و قوری به صورت جداگانه روی آن قرار می گیرد و به این صورت که چای ساز بر روی یک صفحه قرار گرفته که توسط المنت گرم می شود و باعث دم کشیدن چای می شود و اما در این حالت اگر قوری مدت زیادی بر روی آن باشد رنگ و طعم چای عوض می شود که برای جلوگیری از این اتفاق در مدل های جدید یک تایمر برای گذاشته اند که این صفحه بعد از چند دقیقه خاموش شود تا باعث خراب شدن طعم و رنگ چای نشود یا در اصطلاح می گویند از جوشیدن چای جلوگیری شود ولی همین امر سبب می شود چای یخ کند، تنها مزیتی که در مورد این نوع از چای سازها می توانیم بگویم این است که طراحی زیباتری دارند و بیشتر افراد این نوع طراحی را بیشتر دوست دارند اما کیفیت چای در چای سازهای دم آور بسیار بالاتر است.

چای ساز بدون قوری

این نوع چای‌ساز ها به‌ خاطر اشغال کردن فضای کمتر نسبت به دو مدل دیگر، بیشتر مورد استفاده در زندگی مجردی و دانشجویی می‌ باشد و البته چندان مورد استقبال واقع نشده‌ اند. ظرفیت کم، کارایی نه‌ چندان مناسب و کیفیت پایین چای از علت‌ های مهم استقبال کم مشتریان از این مدل چای‌ ساز بوده ‌است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید قهوه ساز

بررسی ویژگی های چای ساز

بررسی ویژگی های چای ساز

جنس کتری برقی

یکی از موارد مهم بدنه چای ساز می باشد که می تواند از پلاستیک، شیشه و یا استیل ساخته شده باشد که شاید بسیاری از افراد به آن فقط از جنبه زیبایی نگاه کنند در صورتی که به کیفیت آب و در نهایت کیفیت چای و یا دم نوش شما تأثیر مستقیم دارد، اگر دقت کرده باشید اکثر افرادی که از چای ساز استفاده می کنند با یک لایه ای که مانند خامه بر روی آب قرار می گیرید مشکل دارند.

پس بهتر است بدانید که این مشکل در کتری هایی که جنس آن ها پلاستیک و یا شیشه است بیشتر اتفاق می افتد چرا که آهک و مواد معدنی موجود در آب به استیل جذب می شود که بعد از مدتی شما شاهد بستن یک لایه آهک بر جداره و کف کتری خواهید بود اما به خاطر اینکه این مواد نمی توانند به پلاستک و یا شیشه بچسبند شما شاهد یک لایه خامه بر روی آب خواهید بود که همین باعث شده که طعم و رنگ آب را خراب کند.

اما شما این مشکل را می توانید به راحتی حل کنید آن هم به این صورت که بعد از هر چند بار استفاده آن را شسته و دوباره از آن استفاده کنید تعداد دفعات استفاده از کتری برقی و شستن آن به کیفیت آب منطقه شما بستگی دارد، به طور کلی می توان گفت که بهترین جنس برای کتری برقی استیل است که آب را با کیفیت بسیار بالاتری به نقطه جوش می رساند.

جنس قوری

مواردی بعدی که باعث می شود چای و یا دمنوش ما طعم و رنگ بهتری داشته باشد در کل جنس قوری می تواند پیرکس، چینی و یا استیل باشد، قوری هایی که جنس چینی و یا پیرکس دارند بهترین کیفیت را برای دم کردن چای به ما می دهند اما قوری های استیل بسیار زیباتر هستند و هرگز نمی شکند اما متأسفانه استیل باعث تغییر رنگ و طعم چای می شود و خیلی زود چای را سیاه می کند.

پس اگر کیفیت طعم و رنگ برای شما اهمیت بیشتری دارد به دنبال چای سازی باشید که دارای قوری چینی و یا پیرکسی هست اما متأسفانه برندهای مطرح هیچ کدام قوری چینی ندارند اما کیفیت پیرکس هم بسیار به چینی نزدیک است.

قطع کن خودکار

مورد بعدی که در انتخاب چای ساز بسیار با اهمیت است داشتن قطع کن اتوماتیک می باشد این سیستم در کتری برقی باعث می شود به محض اینکه آب به نقطه جوش برسد کتری برقی شما به صورت خودکار در حالت گرم نگه دارنده قرار می گیرد این موضوع دو مزیت برای شما به همراه دارد اول اینکه مصرف انرژی پایین آمده و دوم اینکه چای با دمای ملایم و دائمی بخار آب شروع به دم کشیدن می کند.

و در انتها در صورت تمام شدن آب کتری به صورت اتوماتیک خاموش می شود و از آسیب رسیدن به کتری برقی جلوگیری می شود و دیگر نیازی نیست نگران تمام شدن آب کتری باشید، شاید برندهای متفرقه نیز همین سیستم را داشته باشند اما سنسوری که برای این کار استفاده می کنند ضعیف می باشد به طوری که بعد از مدت کوتاهی خراب می شود و احتیاج به سرویس پیدا خواهد کرد و به یک دستگاه بلااستفاده در منزل شما تبدیل خواهد شد. 

نشانگر میزان آب

در چای سازهایی که دارای یک کتری استیل و یا پلاستیکی می باشند که میزان آب داخل آن قابل مشاهده نیست این نشانگر میزان آب که به شکل قسمتی شفاف است به شما کمک می کند تا بتوانید میزان آب کتری را مشاهده کنید تا اگر احتیاج بود آن را پرکنید تا در زمانی که به آن مراجعه می کنید آب جوش کافی در اختیار شما قرار بگیرد.

صافی دهانه کتری

در کتری چای ساز در قسمت دهانه خروجی آب فیلتری وجود دارد که از ورود رسوبات درون کتری به لیوان چای و یا قوری جلوگیری می کند این فیلتر هم می تواند به صورت پلاستیکی باشد و یا به صورت استیل که مطمئناً جنس استیل بسیار بهتر است، اما این فیلتر در بعضی از برندها ثابت است اما در مارک های معتبر می توان آن را بیرون آورد و تمیز کرد و این نکته حائز اهمیت است که جنس این فیلتر از استیل می باشد و قابلیت این را دارد که بتوان آن را بیرون آورد و تمیز کرد، این فیلتر از خامه ای که بر روی آب می بندد نیز می تواند جلوگیری کند تا زمان ریختن چای شما شاهد آن بر روی لیوان نباشید.

حالت گرم نگه دارنده

این مورد در چای ساز سیستمی وجود دارد که به محض جوش آمدن آب سیستم قطع کن فعال می شود و به صورت اتومات در حالت گرم نگه دارنده قرار می گیرد در این حالت چای ساز آب را در دمای 70 درجه نگه می دارد تا هر زمانی که به دستگاه چای ساز مراجعه کردید آب داغ باشد، پیشنهاد می شود اگر قصد دم کردن چای و یا دمنوش را دارید برای اینکه چای شما دارای عطر و رنگ بهتری شود زمانی که آب را برای جوش آمدن می گذارید چای خود را با آب سرد بشورید تا هم خاک آن برود و هم کمی خیس بخورد.

و بعد از جوش آمدن زمانی که کتری در حالت گرم نگه دارنده قرار می گیرد چند لحظه منتظر بمانید تا دمای آب به 70 درجه برسد این دمای آب بهترین دما برای دم کردن چای و یا دمنوش است چون باعث باز شدن رنگ و عطر آن می شود.

پایه 360 درجه

موارد بعدی که در خرید کتری برقی بسیار اهمیت دارد و باید به آن دقت داشت این است که کتری برقی را بتوان به هر شکلی بر روی پایه آن قرار داد که اگر قرار گرفتن چای ساز بر روی پایه باید از زاویه خاص و یا به شکل خاصی قرار گیرد مطمئناً مشکلاتی برای شما درپی خواهد شد اما داشتن یک پایه 360 درجه برای چای ساز این امکان را به شما می دهد تا اگر شما راست دست و یا چپ دست باشید به راحتی بتوانید کتری را در جای خود قرار دهید.

صافی قوری

مورد دیگری که برای خرید یک چای ساز خوب مهم است داشتن صافی استیل برای قوری است که خاک چای و یا دمنوش داخل آن وارد آب قوری نشود چرا که باعث تغییر رنگ چای شما می شود حتما دقت کنید که طراحی آن باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد چرا که اگر نتوان این صافی را به درستی تمیز کرد بعد از مدتی رنگ گرفته و باعث می شود بوی مطبوع چای شما را تحت شعاع قرار دهد و بوی یک چای مانده به خود گیرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اتو بخار

هنگام خرید چای‌ ساز، به این نکات توجه کنید:

نکات مهم در خرید چای ساز برقی

اصلی ‌ترین عامل تعیین ‌کننده در انتخاب چای‌ ساز مناسب، جنس و طراحی آن است. بدنه‌ دستگاه باید به ‌خوبی طراحی شده‌ باشد و نباید حرارت داخل چای ‌ساز به بدنه منتقل شود.

دسته نگه ‌دارنده‌ بدنه چای‌ ساز، باید از جنسی ساخته شده باشد که داغ نشود و تحمل حداکثر وزن چای‌ ساز را داشته‌ باشد. بسیاری از چای‌ سازها، در اثر استفاده مداوم یا قرار گرفتن در معرض حرارت، شکسته می شوند یا داغ اینکه داغ شده و تغییر حالت می‌ دهند.

هنگام خرید، توجه کنید که میزان مصرف برق چای‌ ساز، در محدوده منطقی و مناسبی باشد. معمولا چای‌ سازها در محدوده‌ ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ وات مصرف برق دارند. دقت کنید که این عدد بیشتر از این محدوده نباشد تا هزینه برق مصرفی‌ تان بالا نرود.

اگر انتخاب نهایی ‌شما در جنس چای‌ ساز، استیل است، دقت کنید که حتما ضدزنگ و ضدرسوب باشد؛ اگر بعد از استفاده از چای‌ سازتان با مشکل چربی بستن روی آب مواجه شدید، چندبار با سرکه و آب سرد، چای‌ سازتان را بشویید تا از این مشکل خلاص شوید.

حتما دقت کنید که چای ‌ساز فیلتر آب و فیلتر داخل قوری را داشته ‌باشد.

هنگام خرید چای‌ ساز به فرورفتگی انتهای کتری نگاه کنید. این بخش، مهم ‌ترین قسمت چای‌ ساز است. این قسمت، رسانای چای‌ ساز است که به برق متصل می‌ شود تا به حرارت لازم برسد. حواستان باشد که حتما رسانای کتری، فلزی باشد. رسانای پلاستیکی، کیفیت لازم را ندارد و مدت رساندن دمای آب به نقطه‌ جوش را طولانی ‌تر می‌ کند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر