راهنمای خرید جارو برقی سطلی - لوازم خانگی ادرویت

راهنمای خرید جارو برقی سطلی - لوازم خانگی ادرویت

جارو برقی از زمان های بخشی از همه خانه ‌ها در هر دوره ای از زمان بوده و همچنان به حکومت خود ادامه می ‌دهد.

راهنمای خرید جارو برقی سطلی

جارو برقی از زمان های بخشی از همه خانه ‌ها در هر دوره ای از زمان بوده و همچنان به حکومت خود ادامه می ‌دهد. 

در دسته بندی این محصول یک نکته پراهمیت هست و آن شکل ساختاری است. یعنی ما جاروهای برقی را با توجه به ساختار ظاهریشان به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

 ایستاده و خوابیده

گروه اول ایستاده که گروهی از محصولات بوده که نسبت به بقیه عمر کمتری داشته و مدرن محسوب می ‌شوند. اما اسمی که برای این گروه انتخاب شده خود پاسخگوی ماهیت آن ‌ها بوده و جای توضیحی باقی نمی ‌گذارد. 

محصول جدید: خرید جاروبرقی سطلی ادرویت

راهنمای خرید جاروبرقی

به هر حال، برای آن دسته از افراد که با موضوع آشنایی چندانی ندارند باید بدانند که جارو برقی های ایستاده تمام اجزای تشکیل دهنده خود را روی بدنه حمل می کنند و دارای بخش خرطومی نیستند. این محصول به عنوان جاروی عصایی نیز شناخته می شود و در سال ‌های گذشته به محبوبیت های زیادی بین مشتریان دست یافته است.

اما دسته ی جارو برقی ‌های خوابیده که در واقع همان مدل ‌های کلاسیک‌ به حساب می آیند و از همان ابتدا با آن ‌ها آشنا بوده ایم و دارای یک خرطومی، مخزن ذخیره مجزا و سیم جمع کن و … هستند.

جاروبرقی رباتیک

جاروی رباتیک یا همان نظافت ربات خودکار یک جارو و البته تی کش برقی کوچک و دایره‌ای شکل با قطر حدود 30 سانتیمتر و ارتفاع حدودا 8 سانتیمتر هست. جاروی رباتیک قابلیت پیمایش خودکار دارد و تمام نقاط منزل را می‌ پیماید و نظافت می‌ کند بدین معنی که آشپزخانه، اتاق‌ خواب‌ها، پذیرایی، حال یا نشیمن در محدوده‌ ی حرکت روبات قرار می‌ گیرند.

جاروبرقی رباتیک

جاروهای رباتیک از روی کف‌ پوش‌های سنگی، موزاییک، سرامیک، لمینت، پارکت و دیگر سطوح سخت به‌ راحتی روی موکت و فرش می‌ روند تا عملیات نظافت را انجام دهند. این روبات‌ ها پس از انجام نظافت منزل که معمولاً 100 تا 120 دقیقه طول می‌کشد به جایگاه شارژ خود بازگشته و شروع به شارژ مجدد می‌ نمایند.

اینکه جاروبرقی کیسه‌ دار به کارتان می‌آید یا جاروبرقی مخزنی بیشتر بستگی به عادت مصرف‌کننده دارد. اگر شما جزو افرادی هستید که پس از هر بار استفاده از دستگاه وقت تخلیه یا تعویض کیسه را ندارید، نوع مخزن دار برایتان مناسب‌ تر است، مخصوصاً جاروبرقی سطلی که ظرفیت مخزن آن بسیار بالا بوده و مدت زیادی نیاز به تخلیه ندارد.

این را هم بدانید که قیمت جاروبرقی کیسه‌ ای تفاوت چندانی با مدل‌ های بدون کیسه ندارد. از طرف دیگر، جاروبرقی سطلی مناسب خانه‌ ها و اماکن بزرگی است که در طول روز چند بار نیاز به گردگیری و نظافت پیدا می‌ کنند. این دستگاه‌ ها مخزن بزرگی دارند که در مقایسه با جاروهای برقی خوابیده دیرتر پر می‌ شوند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین مارک پنکه

جاروبرقی کیسه داشته باشد یا نه

نکته ی دیگری که قبل از خرید باید دقت کنید، کیسه‌ دار بودن یا نبودن جاروبرقی است. از آن‌ جایی که نمونه ‌های امروزی جارو برقی دارای دو نوع مخزن دار و کیسه دار هستند، شما باید انتخاب خود را بر همین موارد انجام دهید.

اگر می خواهید محصولی خریداری کنید که از نظر اقتصادی به صرفه باشد و همچنین دوام بالایی هم داشته باشد. گزینه ‌های مخزن دار بهترین انتخاب برای شما خواهند بود؛ چون که آن‌ ها زباله ‌ها را عموما داخل یک مخزن پلاستیکی فشرده کرده و عملیات پاکسازی را به کاری آسان تبدیل می ‌کنند. و از طرفی نیازی به خرید کیسه ‌های جدید و تعویض آن‌ ها را نداشته و از این جهت برای شما کاملا به صرفه است.

ولی نمونه ‌های کیسه‌ دار چه یک‌ بار مصرف و چه دائمی باشند از لحاظ ظرفیت نسبت به مورد قبلی برتری دارند و به این راحتی پر نمی شوند.

پس اگر عملکرد طولانی مدت دستگاه برایتان از اهمیت بالایی برخوردار هست پس حتما به سمت گزینه ‌های کیسه دار بروید.

نکات کلیدی قبل از خرید جاروبرقی

در زمان خرید جاروبرقی باید نکاتی را همیشه مدنظر داشت تا بتوانید در انتخاب بهترین نوع جاروبرقی به شما کمک کند. 

خرید جاروبرقی ادرویت

توان موتور

عملکرد جاروبرقی براساس توان موتور آن می باشد. پس توان موتور جاروبرقی، یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید است. اکثر جاروبرقی‌ ها دارای توان 1400 تا 2500 وات هستند. کاملا مشخص هست که توان بالا نشان ‌دهنده قدرت بیشتر جاروبرقی است. البته باید این نکته را گفت که توان موتور 1700 تا 2000 وات برای مصرف معمولی کافی است.

توان مکش

به غیر از توان موتور، توان مکش جاروبرقی هم مهم دارد به همین دلیل در فهرست مشخصات فنی جاروبرقی، همیشه دو عدد ذکر می‌شود، به‌طور مثال اگر (300/1400) در مشخصات فنی جاروبرقی نوشته‌ شده باشد، یکی به معنای قدرت موتور و یکی توان مکش جاروبرقی را نشان می‌دهد.

وزن

اگر در هنگام نظافت و جارو کشیدن خسته می شوید بهتر است در هنگام خرید به وزن جاروبرقی هم توجه کنید چرا که برخی از جاروبرقی‌ ها دارای وزن بدن یا لوله سنگینی هستند که کار نظافت را دشوار و خسته ‌کننده می ‌کنند.

صدای جاروبرقی

در هنگام خرید از فروشنده حتما بخواهید که جاروبرقی را روشن کند. بد نیست که بدانید صدای جاروبرقی با میزان کشش و کارایی آن در ارتباط است، اما جاروبرقی ‌های پیشرفته صدای کمتری دارند. در برخی از جاروبرقی‌ ها، تنظیمات را روی بی ‌صدا قرار داده‌ اند که البته این قابلیت قیمت جاروبرقی را بالا می برد. برخی از جاروبرقی‌ های بی ‌صدا دارای یک مخزن پر از آب برای موتور دستگاه هستند. موتور جاروبرقی مانند یک توربین آبی در داخل آب ‌کار می ‌کند و نسبت به سایر مدل‌ ها صدای بسیار کمتری تولید می ‌نماید.

فیلتر تصفیه‌ کننده هوا

بعضی از مدل جاروبرقی‌ ها دارای چند فیلتر تصفیه ‌کننده هستند تا با جذب ذرات گرد وغبار، از بازگشت دوباره آن ‌ها به هوا جلوگیری کنند. این قابلیت بیشتر برای افرادی مناسب می باشد که مبتلابه آلرژی، آسم و سایر حساسیت‌ ها و بیماری ‌های تنفسی هستند.

نشانگر وضعیت کیسه

وقتی ‌که ظرفیت کیسه جاروبرقی پر شود و نیاز به تعویض باشد، نشانگر وضعیت کیسه شما از پر بودنش آگاه می ‌کند بنابراین نیاز به باز کردن مخزن و بررسی پر بودن کیسه وجود ندارد، همچنین از پر شدن اضافی و فشار به موتور جاروبرقی جلوگیری می‌ شود.

چرخ جارو

چرخ جارو هم یکی از بخش های مهم‌ است که قبل از خرید جاروبرقی باید به آن توجه کرد. برخی از جاروبرقی‌ ها دارای دو چرخ بزرگ و یک چرخ کوچک باقابلیت گردش هستند، اندازه این چرخ ‌ها به انعطاف ‌پذیری دستگاه و جارو کردن آسان ‌تر بستگی دارد. جاروبرقی در هنگام استفاده مدام از یک‌ سمت به سمت دیگر حرکت داده می ‌شود پس بنابراین باید به ‌راحتی حرکت کند.

لوله تلسکوپی

اگر طول لوله جاروبرقی بسیار کوتاه باشد به بدن شما آسیب‌ می زند و منجر به دردهای مفصلی شدیدی خواهید شد، چون هنگام کار مجبور می‌ شوید که بدن خود را به سمت پائین خم‌ کنید. از طرفی لوله ‌های بلندتر از دو متر نیز موجب کاهش قدرت مکش جاروبرقی می‌ شود؛ اما مزیت لوله ‌های تلسکوپی در این است که تنظیم طول آن متناسب با قد خودتان است.

طول سیم

طول سیم هم نباید کوتاه و غیراستاندارد باشد، چون مجبور می ‌شوید که به ‌طور مرتب سیم را از یک پریز برق به پریز دیگر وصل کنید. اندازه استاندارد برای طول سیم جاروبرقی، 6 تا 9 متر است.

لوازم جانبی

 در بعضی از جاروبرقی ‌ها لوازم مخصوصی قرار دارد که برای جارو کردن کنار دیوارها، درز مبل، پرده، تابلوها و پارکت بوده همچنین برس‌ های مخصوص تمیز کردن حیوانات هم دارند. 

قابلیت مکش مایعات

برخی از جاروبرقی ها به غیر از مکش گرد و خاک و اشیاء جامد کوچک، دارای قابلیت مکش مایعات هم دارند و حتی برخی از آن‌ها می ‌توانند بنزین و روغن را از روی سطح پاک کنند.

دمندگی

قدرت دمندگی هم یکی دیگر از ویژگی‌ های یک جاروبرقی‌ است. این امکان برای باد کردن بادکنک، تیوب و ... استفاده می ‌شود.

ضمانت و نمایندگی

یکی از اصلی ‌ترین نکات خرید جاروبرقی ضمانت و نمایندگی است؛ که حتما هنگام خرید از وجود نمایندگی محصول موردنظر اطمینان حاصل کنید تا در صورت مشکل با ضمانت ‌نامه دستگاه بتوانید از امکانات نمایندگی بهره‌ مند شوید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سبزی خرد کن

نکته پایانی

جارو برقی می ‌تواند تاثیر بسزایی در ظاهر دکوراسیون داخلی خانه شما داشته و حتی به بخش جذابی از دکور شما تبدیل شود. در چند سال گذشته، کشورهای تولیدکننده این محصول نیز سعی در تولید نمونه ‌هایی داشته که دیگر نیازی به پنهان کردن آن ها در انباری یا پستوها نباشد و با افتخار در گوشه‌ ای از منزل و در مقابل دید همگان قرار بگیرند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر