راهنمای خرید بهترین مارک پنکه - لوازم خانگی ادرویت

راهنمای خرید بهترین مارک پنکه - لوازم خانگی ادرویت

براساس استفاده ‌ای که از پنکه می شود، از بین مدل‌ های مختلف سقفی، رومیزی، ایستاده، دیواری و برجی می ‌توانید یکی گزینه مناسب را انتخاب کنید.

راهنمای خرید بهترین مارک پنکه

معرفی انواع مدل‌ های پنکه

براساس استفاده ‌ای که از پنکه می شود، از بین مدل‌ های مختلف سقفی، رومیزی، ایستاده، دیواری و برجی می ‌توانید یکی گزینه مناسب را انتخاب کنید. 

راهنمای خرید بهترین مارک پنکه

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سبزی خرد کن

پنکه رومیزی

مدل ایده ‌آل پنکه است که برای خانه و محیط‌ های اداری که باید فضایی ساکت باشد مناسب است. تایمر و کنترل از راه دور، دو آپشن مهمی است که پنکه‌ رومیزی را در آن دسته از مدل‌ های پرطرفدار وسایل سرمایشی قرار داده است.

خرید پنکه رومیزی

پنکه‌ ایستاده

پنکه‌ های ایستاده نسبت به پنکه ‌های رومیزی نسبتا بزرگ‌ تر هستند و امری طبیعی است که برای خنک کردن فضاهای بسیار بزرگ‌ تر مورد استفاده قرار می گیرد. پنکه ایستاده به شکلی طراحی شده است که پایه ‌های آن قابل تنظیم می باشد و کار را برای شما راحت‌ تر خواهد کرد.

قیمت و خرید پنکه ایستاده

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین مارک آبمیوه گیری

پنکه‌ زمینی

طراحی پنکه ‌های زمینی به گونه ای است که می ‌توانید آن ‌ها را روی زمین قرار دهید. قابل حمل بوده و زاویه ‌ی چرخشی 180 درجه‌ای دارد.

قیمت و خرید پنکه زمینی

پنکه‌ سقفی

پنکه‌ سقفی از سقف آویزان می ‌شود. این مدل از پنکه‌ ها، دارای پره ‌هایی می باشند که چرخش 360 درجه ای دارد و محیط را بهتر خنک می ‌کند. جابه‌جایی هوای اتاق از بالا به پایین و برعکس وظیفه پنکه‌ سقفی است.

پنکه‌ سقفی نسبت به بقیه ی مدل ‌های پنکه، بزرگ‌ تر بوده و انتخاب مناسب ‌تری برای فضاهای بزرگی است که بایستی با پنکه خنک شوند. یکی از موضوعات مهم هنگام خرید پنکه‌ سقفی، ارتفاع دیوارها می باشد که حتما باید به آن توجه کرد و براساس این ارتفاع باید درباره‌ ی ابعاد پنکه‌ تصمیم گیری شود.

خرید و قیمت پنکه‌ سقفی

پنکه‌ برجی

پنکه‌ برجی مانند برجی است که پره ‌های عمودی در آن قرار داده شده است و همین پره ‌ها در پایه ‌ی پنکه می ‌چرخند. ویژگی اصلی پنکه ‌ی برجی، کم صدا و البته قابل حمل بودن آن است؛ و همچنین جای زیادی هم نمی ‌گیرد و با زاویه ‌ی ۹۰ درجه، هوا را به بیرون انتقال می ‌دهد.

پنکه‌ برجی

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین بخاری برقی

پنکه‌ دیواری

پنکه‌ دیواری بر روی دیوار نصب شده و با توجه به اینکه نصب شدن پنکه روی دیوار، دسترسی کودکان را به آن محدود می‌ کند، از لحاظ ایمنی، انتخاب بسیار مناسب ‌تری برای شما خواهد بود و فضای اتاق شما را به خوبی خنک می‌ کند. حرکت باد در پنکه‌ های دیواری به شکل افقی است.

پنکه‌ دیواری

پنکه ‌های بدون پره

اگر وجود پره‌ های پنکه برای شما خطرناک هست یا زیبایی ظاهر منزلتان برای شما مهم است، می توانید از پنکه ‌های بدون پره استفاده کنید. پایه ‌های پنکه ‌ی بدون پره، هوا را به داخل وارد می کنند، به سمت بالا و درون حلقه‌ ی پنکه می‌ فرستند و به خنک‌ سازی محیط کمک می‌ کنند. هوای بیشتری از طریق پنکه ‌های بدون پره جابه‌جا می ‌شود و حتی از سایر پنکه ‌های پره ‌دار، بسیار قوی‌ تر عمل می‌ کنند.

پنکه ‌های بدون پره

نکات مهم در هنگام استفاده از پنکه

پنکه را در مجاورت حرارت مخصوصا وسایل پخت ‌و پز و دستگاه‌ ‌های حرارت‌ زا قرار ندهید.

پنکه را در فضای بیرون یا در مکان‌هایی مانند حمام که با آب در تماس است، قرار ندهید.

پنکه به هیچ وجه داخل آب فرو نکنید.

پنکه را در مجاورت پرده، گیاهان و سایر اشیایی که ممکن است بین پره ‌ها گیر کنند، قرار ندهید.

برای خاموش کردن پنکه، مستقیما سیم برق را نکشید، اول باید دکمه آن را خاموش کنید و سپس از پریز بیرون آورید.

اجسام خارجی مانند انگشت یا خودکار را هنگام کار کردن پنکه، وارد آن نکنید.

هنگام روشن بودن پنکه مراقب کودکان باشید و آموزش‌های لازم را به آن‌ ها بدهید.

قبل از هرگونه جابه‌جایی پنکه و یا قبل از تمیز کردن پنکه، حتما اتصال آن را از برق خارج کنید.

نکات مهم و کلیدی هنگام انتخاب و خرید پنکه مناسب

پنکه‌ هایی که پره فلزی دارند، با قدرت بیشتری می توانند باد را برسانند و نسبت پره ‌های پلاستیکی قوی تر هستند.

پنکه‌ های جدید دارای ریموت کنترل، تایمر، دکمه‌ های لمسی و صفحه نمایشگر دیجیتالی هستند برای اینکه استفاده از آن ها برای کاربر راحتر شود.

صدای پنکه باید آرام و معقول باشد، خیلی از افراد دوست دارند پنکه ‌ای خریداری کنند که صدای کمی داشته باشد و همچنین تمرکزشان هنگام انجام فعالیت ‌های دیگر به هم نریزد.

مقاومت و طراحی پایدار مخصوصا برای افرادی که کودک خردسال دارند یا و نگران افتادن و ضربه زدن و ضربه دیدن پنکه هستند، از خصوصیات مهم یک پنکه خوب است.

داشتن محافظ ایمنی که معمولاً به دو شکل مشبک و میله‌ ای است از دیگر ویژگی‌ های یک پنکه خوب است.

ظاهری زیبا و هماهنگ با طراحی بخش های مختلف منزل از دیگر خصوصیات پنکه مناسب می باشد.

پنکه را بر اساس فضایی که قرار است خنک شود، انتخاب نمایید، اگر می ‌خواهید جای پنکه در مکان‌ هایی مثل هتل ‌ها، خوابگاه ‌ها و حتی مغازه ثابت نگه دارید از مدل‌ های دیواری آن استفاده کنید.

چنان چه قصد دارید در چند اتاق و محل از پنکه استفاده کنید، توصیه می شود که با در نظر گرفتن وزن، طول کابل و دسترسی آسان به پریز از یک پنکه رومیزی استفاده کنید.

مواقعی که هوای بیرون خنک ‌تر است، پنکه را در کنار پنجره قرار بدهید تا هوای خنک بیرون به داخل منزل وارد شود.

در کل عملکرد پنکه ‌ها جابجایی هواست، اگر می‌ خواهید جابجایی هوا در ارتفاع قد شما باشد و یا با تنظیم ارتفاع وزش باد بهتری روی تختخواب شما باشد از پنکه های ایستاده با پایه ‌ی بلند و قابلیت تنظیم ارتفاع استفاده کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر