راهنمای خرید بهترین مارک آبمیوه گیری - ویژگی های آبمیوه گیری - ادرویت

راهنمای خرید بهترین مارک آبمیوه گیری - ویژگی های آبمیوه گیری - ادرویت

دستگاه های آبمیوه گیری که امروزه در بازار موجود است و توسط شرکت های مختلفی طراحی و ساخته می شوند انواع بسیار زیادی دارند و در طیف های گسترده ای جای گرفته اند.

بهترین مارک آبمیوه گیری ایرانی

راهنمای خرید بهترین مارک آبمیوه گیری

حالا به سراغ خرید بهترین آبمیوه گیری می رویم قبل از خرید معمولا با بالا و پایین کردن معیارهایی مثل قیمت و کیفیت این وسایل، در نهایت یکی را انتخاب می کنیم و آن را می خریم.

داشتن اطلاعات کافی درمورد برند مورد نظر به ما کمک می کند تا انتخابی آگاهانه تر و مناسب تری از خریدمان داشته باشیم. معیارهای تعیین کننده و مهمی هستند مانند قدرت دستگاه یا جنبه های کمتر شناخته شده دیگری نیز وجود دارد که دارای اهمیت هستند مانند جنس تیغه. 

برای داشتن کلیه اطلاعات مربوط به بهترین و پرفروش ترین مارک آبمیوه گیری، این لیست را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین بخاری برقی

راهنمای خرید بهترین مارک آبمیوه گیری

دهانه آبمیوه گیری

به سراغ دستگاه آبمیوه گیری هایی باید بروید که دهانه های بزرگ تری دارند، چون که در این مدل آبمیوه گیری ها دیگر نیاز کمتری به خرد کردن قطعات میوه خواهند داشت. طبیعتا به هر میزانی که دهانه آبمیوه گیری کوچک تر باشد کار شما هم به مراتب سخت تر خواهد شد.

لرزش و صدای دستگاه آبمیوه گیری

بهتر است آبمیوه گیری ای انتخاب کنید که سر و صدا و همینطور لرزش کمتری داشته باشد. هیچ کس نمی خواهد که در ازای نوشیدن یک لیوان آب میوه از شدت لرزش و سر و صدای آب میوه گیری اش اذیت شود. البته باید این را بگوییم که برای آنکه میزان صدا و لرزش آبمیوه گیری تان را به حداقل برسانید می توانید آن را بر روی یک سطح صاف و بدون حرکت قرار دهید.

قدرت دستگاه آب میوه گیری

قدرت آبمیوه گیری شما می تواند بر اساس میزان استفاده شما متغیر باشد. به طور کلی می توان گفت که دستگاه های آب میوه گیری از حداقل 600 وات شروع می شوند و در مدل های قوی تر نیز به 1500 وات می رسند.

سرعت آبمیوه گیری

 سرعت آبمیوه گیری به چرخش موتور دستگاه مربوط می شود. این یعنی هر چفدر سرعت چرخش موتور بالاتر باشد انتظار می رود که آبمیوه گیری شما کار خود را سریع تر انجام دهد.

جنس تیغه آبمیوه گیری

تیغه آبمیوه گیری شما در انتخاب این دستگاه حائز اهمیت است. معمولا برای ساخت تیغه ها از اجناسی مثل فولاد، پلاستیک و یا تیتانیوم استفاده می کنند. طبیعتا تیغه هایی که از جنس پلاستیک هستند مقاومت کمتری داشته ولی آبمیوه هایی که از تیغه های تیتانیوم و فولادی استفاده می کنند محکمتر خواهند بود.

میزان مصرف انرژی دستگاه آبمیوه گیری

همیشه قبل از خرید وسایل برقی باید به توان مصرفی و قدرت موتور دقت کنید. برای این کار می توانید تا حدودی از برچسب مصرف انرژی که در دستگاه وجود دارد استفاده کنید.

جنس بدنه آبمیوه گیری

یکی از مسائلی که در جنس بدنه دستگاه آبمیوه گیری شما نقش دارند وزن آن است. به طور کلی معمولا بدنه دستگاه های آبمیوه ساز را از جنس استیل و یا پلاستیک می سازند و گاهی از ترکیب این دو برای بدنه آبمیوه گیری بهره گرفته می شود. در نهایت می توان گفت که این دو جنس از نظر استحکام تفاوت زیادی با هم ندارند.

ظرفیت آبمیوه گیر

اگر فضایی در آشپزخانه خود دارید، یا خانواده پرجمعیتی هستید یک آبمیوه گیری بزرگتر انتخاب کنید، یک آبمیوه گیری با ظرفیت 2-5 لیتر زندگی شما را راحت تر می کند. اما اگر فضای کافی ندارید، یا استفاده چندانی از دستگاه آبمیوه گیری ندارید انتخاب ظرفیت 1 تا 5 لیتری احتمالاً بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این دستگاه فضای آشپزخانه کمتری اشغال خواهد کرد، در حالی که هنوز هم تمام عملکردهای یک مدل بزرگتر را ارائه می دهد.

خرید بهترین مارک آبمیوه گیری چهار کاره

ویژگی های مهم و اساسی انواع آبمیوه گیری

قیمت بهترین مارک آبمیوه گیری

بهترین دستگاه های آبمیوه گیری که امروزه در بازار موجود است و توسط شرکت های مختلفی طراحی و ساخته می شوند انواع بسیار زیادی دارند و در طیف های گسترده ای جای گرفته اند. 

مثلا نوعی از مارک آبمیوه گیری ها هستند که در آن ها کارایی های دیگری هم وجود دارد.

 معمولا چنین دستگاه هایی انتخاب های خوبی برای صرفه جویی در هزینه ها به شمار می روند. دستگاه های آبمیوه گیری ای که امروزه قابل دسترسی هستند به صورت کلی تک کاره، دو کاره، سه کاره، چهار کاره و پنج کاره هستند. معمولا قابلیت هایی که این مدل دستگاه ها دارند شامل مخلوط کن، رنده کن، آسیاب کننده و... می شود.

البته سیستم های دیگری هم نیز به عنوان آپشن های دستگاه آبمیوه گیری وجود دارند که می توان به سیستم ضد چکه، آسیاب، مخلوط کن، سوئیچ ایمنی و ... آن ها اشاره کرد.

آشنایی با تمامی قطعات آبمیوه گیری در راهنمای خرید بهترین مارک آبمیوه گیری

پرفروش ترین مارک آبمیوه گیری

موتور

اهرم فشارنده

محفظه موتور

پیچ موتور

صفحه برنده

تیغه برنده

کلاهک صفحه برنده

کلاهک لاستیکی از قطعات الکترونیکی دستگاه است و مخزن

درپوش مخزن

درپوش دهانه

صافی یا توری

ظرف بلوری یا شیشه ای

کلید

صفحه کلید

دیود

زغال کربنی خازن

صفحه پایینی آبمیوه گیری

صفحه مشخصات

حلقه بالا رونده

متصل کننده

برس تمیز کننده

سیم رابط

این قطعات از جمله اجزاء تشکیل دهنده یک آبمیوه گیری محسوب می شوند که هر کدام به تنهایی نقش بسیار مهمی در عملکرد دستگاه آبمیوه گیری ایفا می کنند و در نهایت با کمک هر یک از این قطعات است که یک آبمیوه خوب در اختیار ما قرار می گیرد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر